YURTHABER

Diyarbakır annelerinin eylemi 750'nci gününde kararlılıkla devam ediyor

HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler adına açıklama yapan baba Süleyman Aydın: - "HDP, anne ve babaların çocuklarını nasıl dağa göndermişse, öyle de getirsin. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemi 750'nci gününde devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi sürüyor.

HDP il binası önünde ellerinde evlatlarının fotoğrafı ile bekleyişini sürdüren aileler adına açıklama yapan baba Süleyman Aydın, evlat mücadelesine sonuna kadar devam edeceklerini söyledi.

"HDP, Kürt halkından kaçıyor. Devletin büyük mücadelesi sonucu 32 evlat terör örgütünden kurtarıldı." diyen Aydın, anne ve babalar olarak umutlu olduklarını aktardı.

Aydın, "Çocuklarımızı mağaralarda ölüme mahkum ediyorlar. Artık herkes HDP'nin iç yüzünü görsün. HDP, anne ve babaların çocuklarını nasıl dağa göndermişse öyle de getirsin. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Diyarbakır annelerinin eylemi 750'nci gününde kararlılıkla devam ediyor

- HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler adına açıklama yapan baba Süleyman Aydın: - "HDP, anne ve babaların çocuklarını nasıl dağa göndermişse, öyle de getirsin. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz"

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler