YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde "Uluslararası Hasta Ünitesi" açıldı

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde "Uluslararası Hasta Ünitesi" açıldı

EDİRNE (AA) - Balkanlar'ın önemli sağlık merkezleri arasında yer alan Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin sağlık turizmindeki payının artırılması amacıyla, yabancı hastalara hizmet verecek "Uluslararası Hasta Ünitesi" açıldı.

Son teknoloji cihazları, modern mimarisi ve otel konforundaki hasta odalarıyla Türkiye'deki önemli sağlık yatırımlarından olan hastanede, Trakya Kalkınma Ajansının destekleriyle 4 yataklı servis hizmete girdi.

Uluslararası Hasta Ünitesinde görev yapacak sağlık personeline, İngilizce, Yunanca ve Bulgarca eğitimi verildi.

İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık turizmi belgesine sahip hastanenin bugüne kadar yüzlerce yabancı hastaya şifa olduğunu ve yeni açılan servisle daha çok turiste hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Edirne'nin coğrafi konumu ve kaliteli sağlık hizmetiyle sağlık turizminde ön plana çıktığına dikkati çeken Yıldırım, "Trakya Kalkınma Ajansı ile yaptığımız projede servisimizi hizmete açtık. Burası uluslararası sağlık turizmi servisi olarak hastaneden ayrılmış durumda. Şimdi amacımız uluslararası hastalarımıza daha güzel ve kaliteli hizmet sunabilmek." dedi.

Yıldırım, hastanenin hizmete girdiği günden beri yabancı hastalara da hizmet verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar 1300'e yakın yabancı hastayı misafir ve tedavi ettik. Memnuniyetle tekrar ülkelerine gönderdik. Projenin bütçesi yaklaşık 235 bin liraydı. Uluslararası sağlık turizmi birimimizde 7 dilde hastalarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Yurt dışında yaşayan hem Türk kökenli hem de yabancı vatandaşlarımızı bu kaliteli ve güzel hizmetten yararlanmaları için hastanemize bekliyoruz."

Mynet Youtube

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde "Uluslararası Hasta Ünitesi" açıldı

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde "Uluslararası Hasta Ünitesi" açıldı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler