YURTHABER

Hayrat İnsani Yardım Derneği, şehitlerin adıyla 267 su kuyusu açtı

Dernek, su kuyusu sayısını 500'e tamamlayacak

İSTANBUL (AA) - Hayrat İnsani Yardım Derneği, şehit düşen Mehmetçiklerin isimleriyle açmayı planladığı 500 su kuyusunun 267'sinin tamamlandığını duyurdu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Diyarbakır Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ile birlikte şehit ailelerine ziyarette bulunuldu.

Ziyarette Afrika ve Asya'da şehitler adına açılan su kuyuları hakkında ailelere bilgilendirme yapıldı. Şehit ailelerine kuyuların fotoğrafının basılı olduğu tablo ile hediyeler takdim edildi.

- 500 su kuyusu açma projesi

Dernek, 1 Temmuz 2021'de İçişleri Bakanlığı ile Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteğiyle şehit düşen Mehmetçiklerin isimlerine Afrika ve Asya'da 500 su kuyusu açma projesini duyurmuştu.

Kısa sürede yapımına başlanan su kuyularına şehitlerin isimleri verilip hem su sıkıntısı çeken bölge insanlarının kuyulardan yararlanması hem de şehitlerin hatıralarının sınırlar ötesinde yaşatılması hedefleniyor.

Afganistan, Bangladeş, Çad, Gana, Kamerun, Nijer ve Togo'da yapılan kuyulardan toplam 123 binden fazla kişi istifade ediyor.

Hayrat İnsani Yardım Derneği, şehitlerin adıyla 267 su kuyusu açtı

- Dernek, su kuyusu sayısını 500'e tamamlayacak

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler