YURTHABER

İstanbul'da "Denizcilik ve Gemicilik Yarışmaları" düzenlendi

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığının Tuzla Yerleşkesi'nde, halat çekme, el incesi atma, filika ve tek kişilik bot slalom kürek çekme müsabakaları yapıldı

İSTANBUL (AA) - Kuzey Deniz Saha Komutanlığı koordinesinde Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığının Tuzla Yerleşkesi'nde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında "Denizcilik ve Gemicilik Yarışmaları" düzenlendi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın tarihsel sürecinin anlatılmasıyla başlayan programda, bahriyelilerin gemilerde icra ettiği ve çoğunlukla güç gerektiren faaliyetlere yönelik halat çekme, el incesi atma, filika ve tek kişilik bot slalom kürek çekme yarışları yapıldı.

Müsabakalar, Donanma Komutanlığı, Güney Deniz Saha Komutanlığı, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, Deniz Harp Okulu Komutanlığı ve Denizde Arama Kurtarma Denizciler Dayanışma Derneği personeli arasında gerçekleşti.

El incesi atma yarışmasının kazananı Güney Deniz Saha Komutanlığı olurken, ikinciliği Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, üçüncülüğü ise Deniz Harp Okulu Komutanlığı elde etti. Dereceye girenlere madalya ve kupalarını İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç verdi.

Tekli slalomda ise birinci Deniz Harp Okulu Komutanlığı, ikinci Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, üçüncü Donanma Komutanlığı oldu. Personel, madalya ve kupasını Tuğamiral Erhan Aydın'dan aldı.

Halat çekme yarışmasında birinciliğe Güney Deniz Saha Komutanlığı, ikinciliğe Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, üçüncülüğe de Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı hak kazandı. Dereceye girenlere madalya ve kupalarını Deniz Albay Burak Atak takdim etti.

Filika müsabakalarında da Güney Deniz Saha Komutanlığı birinci olurken, ikinciliği Deniz Harp Okulu Komutanlığı, üçüncülüğü de Donanma Komutanlığı elde etti. Kazananlara ödülleri Deniz Albay Yener Ergin tarafından verildi.

Etkinlikte, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Bandosu denizcilik marşlarını seslendirdi.

İstanbul'da "Denizcilik ve Gemicilik Yarışmaları" düzenlendi

- Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığının Tuzla Yerleşkesi'nde, halat çekme, el incesi atma, filika ve tek kişilik bot slalom kürek çekme müsabakaları yapıldı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler