YURTHABER

İzmir açıklarında geri itilen 129 düzensiz göçmen kurtarıldı

3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı

İZMİR (AA) - İzmir'in Urla, Dikili ve Çeşme ilçeleri açıklarında geri itilen 129 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı, 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Urla ilçesi açıklarında yelkenli tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğunun bildirilmesi üzerine bölgeye bot ekibi sevk edildi.

Ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen yelkenli tekne içerisindeki 41 düzensiz göçmeni kurtardı, 3 göçmen kaçakçısı şüphelisini yakaladı.

Dikili ve Çeşme ilçeleri açıklarındaki can salları içerisinde de bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye intikal eden ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına geri itilen 88 düzensiz göçmeni kurtardı.

Düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

İzmir açıklarında geri itilen 129 düzensiz göçmen kurtarıldı

- 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler