YURTHABER

Karaman Valisi Işık: "Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısız"

Karaman Valisi Işık: "Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısız"

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, "Kimseyi aşı olmaya zorlayamayız ancak bilimsel olarak da kanıtlandı. Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısızlardan oluşuyor." dedi.

Vali Işık, bazı açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde kaymakamlarla görüşerek ilçelerin genel durumu ve sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunan Işık, daha sonra mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kovid-19 ile mücadelenin ele alındığı toplantılarda Vali Işık, desteklerinden dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Salgınla mücadelenin en etkin yolunun aşıların tam ve zamanında yapılmasından geçtiğini ifade eden Işık, bu sinsi ve görünmeyen düşmanla yürütülen mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için hep birlikte hareket edilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Zor bir süreçten geçildiğini ve uzun zamandır Kovid-19 ile mücadele verdiklerini anlatan Işık, şunları kaydetti:

"Salgınla mücadelede sizler elinizden geleni yapıyorsunuz. Sizlerin bu mücadelede çok büyük katkısı olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Sizlerden özellikle ricam, bu mücadeleyi evlerinizde, köylerinizde, mahallelerinizde birebir sürdürmeniz. Halkımızın rehavete kapılmasını önlemeliyiz. Aşılama oranımızı yükseltmemiz lazım. Sizler yaşadığınız yerlerin sözleri dinlenen kişilerisiniz. Sizlerden özellikle istirham diyorum. Lütfen gerekirse kapı kapı dolaşın. Vatandaşlarımıza aşının önemini anlatın. Tabii ki kimseyi aşı olmaya zorlayamayız ancak bilimsel olarak da kanıtlandı. Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısızlardan oluşuyor. Bunları da anlatırsanız aşı olmalarına yardımcı olabilirsiniz."

Bölgede aşısız vatandaş kalmasını istemediklerini vurgulayan Işık, "Salgınla mücadelenin etkin yürütülmesinde ve bu illetin toplumumuzdan sökülüp atılmasında maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesinin yanında en önemli koşul, aşıların zamanında ve tam yapılması. Bununla birlikte farklı nedenlerle de olsa bir araya toplanmaktan mümkün olduğunca uzaklaşmanın faydalı olduğunu düşünüyoruz. Sizlerin de desteğinizle hep birlikte başaracağız. Toplum olarak bu illetten halkımızın özverisi ve duyarlılığı sayesinde kurtulacağız." dedi.

Daha sonra, Vali Işık ve il protokolü tarafından Kovid-19 ile yürütülen mücadelede verdikleri destekten dolayı muhtarlara başarı belgeleri takdim edildi.

Karaman Valisi Işık: "Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısız"

Karaman Valisi Işık: "Entübe olan hastalarımızın yüze 90'ı aşısız"

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön