YURTHABER

Kocaeli'deki Yuvacık Barajı'nın su seviyesi yüzde 35 olarak ölçüldü

Barajı besleyen kollardan birinin üzerindeki köprü, yeniden görünür hale geldi

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin içme suyu ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Yuvacık Barajı'ndaki su seviyesi yüzde 35 olarak ölçüldü.

Yaklaşık 50 milyon metreküp su hacmi bulunan barajdaki su miktarı, yüzde 35'lik seviyeye tekabül eden 17 milyon 780 bin metreküpe olarak kayıtlara geçti.

Barajı besleyen kollardan birinin üzerinde bulunan köprü, yeniden görünür hale geldi. Yaklaşık 258 kilometrekarelik alanı kapsayan Yuvacık Barajı'nın dış kısımlarındaki su çekilmesinin, diğer bölümlere göre daha fazla olduğu görüldü.

Su seviyesinde mevsimsel sebeplerden azalma meydana geldiği öğrenildi.

Kentteki 25 milyon metreküp kapasiteli Namazgah Barajı'ndaki su seviyesi de 13 milyon 420 bin metreküple yüzde 59 olarak ölçüldü.

Kocaeli'deki Yuvacık Barajı'nın su seviyesi yüzde 35 olarak ölçüldü

- Barajı besleyen kollardan birinin üzerindeki köprü, yeniden görünür hale geldi

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler