YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Tekirdağ'da 800 keklik doğaya salındı

Tekirdağ'da 800 keklik doğaya salındı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, kekliklerin doğal dengenin sağlanması bakımından son derece faydalı olduğunu belirterek, "Keklikler keneleri çok güzel avlıyorlar." dedi.

Afyonkarahisar Şuhut Yaban Hayvanı Üretim Çiftliğinden alınan 800 keklik, Tekirdağ Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerinde doğaya bırakıldı.

Vali Yıldırım, Işıklar Mahallesi'nde düzenlenen programda, bölgedeki hayvan varlığını artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Türkiye'nin pek çok yerinde her yıl doğaya keklik salındığını anımsatah Yıldırım, şunları kaydetti:

"Keklikler keneleri çok güzel avlıyorlar. Keklikler doğal dengenin sağlanması bakımından son derece faydalı. Keklikler zaman zaman yabani hayvanlara yem olabiliyor ama o da doğal denge. Doğada her canlıya ihtiyaç var. Bu canlıların yok olması doğanın dengesinin bozulmasına neden oluyor. Biz de keklikleri doğaya salarak doğal dengenin sağlanmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ümidimiz kekliklerini popülasyonunu bıraktığımız yerlerde sağlayarak çoğalması yönünde."

Programa Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, kurum müdürleri ve Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri katıldı.

Express

Tekirdağ'da 800 keklik doğaya salındı

Tekirdağ'da 800 keklik doğaya salındı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler