YURTHABER

Tunceli’de kar 138 köy yolunu ulaşıma kapattı

Tunceli’de kar yağışı nedeniyle 138 köy yolu ulaşıma kapandı, ekipler açmak için çalışmalara başladı.Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkezde 10, ilçelerden Pülümür’de 40, Nazımiye’de 21, Mazgirt’te 20, Hozat’ta 17, Pertek’te 12, Ovacık’ta 11 ve Çemişgezek’te 7 olmak üzere toplam 138 köy yolu ulaşıma kapandı.

Tunceli’de kar yağışı nedeniyle 138 köy yolu ulaşıma kapandı, ekipler açmak için çalışmalara başladı.
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkezde 10, ilçelerden Pülümür’de 40, Nazımiye’de 21, Mazgirt’te 20, Hozat’ta 17, Pertek’te 12, Ovacık’ta 11 ve Çemişgezek’te 7 olmak üzere toplam 138 köy yolu ulaşıma kapandı. Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne bağlı çok sayıda ekip, kapalı bulunan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.
Öte yandan yetkililer Tunceli-Erzincan karayolunu kullanacak olan sürücüleri kaya düşmesi ve buzlanmaya karşı uyardı.

Tunceli’de kar 138 köy yolunu ulaşıma kapattı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler