YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekin kabri başında anıldı

Gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekin kabri başında anıldı

Gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekin, vefatının birinci yılında Amasya'nın Taşova ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Asım Gültekin Dergicilik Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen programda, geçen yıl geçirdiği kalp krizi sonucu 45 yaşında hayatını kaybeden Gültekin'in kabri başında Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, yaptığı konuşmada, Gültekin'in unutulmayacak bir karakter olduğunu belirtti.

Öztürk, "Asım Gültekin kardeşimizin ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Kendisi bizim için hem hemşehrimiz hem de yazdıklarıyla Türkiye'ye mal olmuş bir insan, iyi yazar ve dergici. Kendisini hep özleyeceğiz ve her ölüm yıl dönümünde rahmetle anacağız ve ziyaret edeceğiz. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Katılımcılar, anma programından sonra Asım Gültekin adına yaptırılan camiyi ziyaret etti.

​​​​​​​

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler