MAGAZİN

Göksel Arsoy: 'Masa altından elimi etekliğinin içine sokup...'

Türk sinemasının “Altın Çocuğu” lakaplı Göksel Arsoy, hayatını kaleme aldı. Usta oyuncu, “Altın Çocuk” adını verdiği kitabında Türkan Şoray’la yaşadığı ilginç anıyı da hayranlarıyla paylaştı.

Göksel Arsoy: 'Masa altından elimi etekliğinin içine sokup...'

Göksel Arsoy, hayat ve sanat yolculuğunu “Altın Çocuk” isimli kitabında anlattı. Türk sinemasına “Altın Çocuk” lakabıyla damga vuran usta oyuncu kitabında Türkan Şoray’la birlikte rol aldıkları “Ne Şeker Şey” filminin setinde yaşanan ilginç anısı da paylaştı.
fft31_mf2681549

Filmde hizmetçiyi canlandıran Şoray’a rolü gereği çimdik atması gerektiğini belirten Arsoy o sahneyi çekerken yaşananları kitabında şöyle anlattı: “Türkan hizmetçi rolünü oynuyordu. Benim yanımda yemek servisi yaparken rol icabı masa altından elimi etekliğinin içine sokup bacağını çimdikleyecektim. Öyle bir çığlık attı ki herkes şaşırdı. Meğerse ben fazla yukarı çıkmışım.”
5a1e700518c7731a2cf21132

81 yaşındaki oyuncu, kitabında tek aşkının 46 yıllık eşi Soley Arsoy olduğunu vurguladı. Arsoy, “Evlilik teklifini öğrencisi olduğumuz Beyazıt’taki İstanbul Üniversitesi’nin bahçesinde büyük çınar ağacının gölgesindeki bankta yaptım.
ask-ruzgari-1960

Nikâh salonuna dostlarımızdan çoğu giremedi. Hayranlarım olan kadınlar nikâh dairesini doldurmuşlardı. Herkes şaşkındı. İçlerinde ağlayanlar vardı. Bana hüzünle bakanlar bir de Belgin Doruk’a ihanet (!) ettiğimi düşünenler çoğunluktaydı” diye yazdı.
5a1e704318c7731a2cf21136

Göksel Arsoy’un hayatını kaleme aldığı “Altın Çocuk” kitabı Remzi Kitabevi etiketiyle piyasaya çıktı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler