YURTHABER

Gümüş Çocuk, Şiranlı Öğrencilerle Buluştu

Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı Gümüş Çocuk Projesi, Şiran’daki öğrencilere anlatıldı. Çocuk Şube...

Gümüş Çocuk, Şiranlı Öğrencilerle Buluştu

Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı Gümüş Çocuk Projesi, Şiran’daki öğrencilere anlatıldı. Çocuk Şube ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, projenin ve Gümüş Çocuk maskotunun, polislik mesleğini sevdirmede ve çocukları tehlikelere karşı bilinçlendirmede etkili olacağını belirtti.

Şiran ilçe merkezindeki okulları ziyaret ederek çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Çocuk Şube ve TDP Şube Müdürlüğü görevlileri, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere tehlikelere karşı nasıl korunabilecekleri ve polisle nasıl irtibata geçebileceklerini anlattı. Çocuk Şube Müdürü Selçuk Yağcı, Şiran Çok Programlı Lisesi’nde Sanal Tehlike konulu konuşmasında, öğrencileri internette karşılarına çıkabilecek tehlikelere karşı uyardı.

Okul ziyaretlerinde özellikle küçük öğrenciler, Gümüş Çocuk maskotuna büyük ilgi gösterirken, maskota ulaşabilmek için birbirleriyle yarıştı.