Avukat Haberleri

Kocaeli'de tartıştığı kişiyi silahla yaralayan avukat, 10 yıl hapisle cezalandırıldı

Kocaeli'de tartıştığı kişiyi silahla yaralayan avukat, 10 yıl hapisle cezalandırıldı

Yurthaber 22-09-22 17:04

Avukatlığı bırakıp enerjisini GES'ten alan biber işleme tesisi kurdu

Avukatlığı bırakıp enerjisini GES'ten alan biber işleme tesisi kurdu

Yurthaber 20-09-22 13:13

Gizlice avukat sevgilisinin çantasına koydu, ardından polise haber verdi! Avukat olmayan birisine bu yapılsa...

Antalya'da genç bir avukatın kendisi gibi avukat sevgilisine yaptığı evlilik teklifi ilginç anların yaşanmasına neden oldu. Sevgilisinden gizlice çantasına poşet içinde tuz bırakan avukat daha sonra arkadaşı olan sivil polislere ihbarda bulundu. "Çantanızda madde var" sözleriyle masaya gelen polisleri karşısında gören diğer avukat ise şaşkınlığını gizleyemedi. Poşetin içindeki yüzüğü görünce evlenme teklifi olduğunu anlayan avukat hem çok şaşırdı hem de mutluluktan sevgilisine sarıldı.

Haber 17-09-22 23:06

Antalya'da avukat, kız arkadaşına polis sürpriziyle evlenme teklifi yaptı

Antalya'da avukat, kız arkadaşına "polis sürpriziyle" evlenme teklifi yaptı

Yurthaber 16-09-22 15:47

Adnan Oktar davasında ilginç anlar! Avukat: Annesinin karnından doğmadı, Hakim: Doğdu, gerekeni yapın

Adnan Oktar davasının altıncı gününde, mahkeme salonunda ilginç anlar yaşandı. Adnan Oktar'ın avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu, mahkeme başkanının kendisini dışarı çıkarmak istemesi üzerine, "Beni bu salondan yaka paça çıkaracak adam annesinin karnından doğmadı" dedi. Mahkeme Başkanı Mahmut Başbuğ da Kocaoğlu'nun bu sözlerine "Doğdu. Jandarma gerekeni yap" diyerek karşılık verdi. Avukat Kocaoğlu, jandarma tarafından salondan çıkartıldı. İşte olayın detayları...

Haber 13-09-22 13:28

Müslüme Yağal'ın cansız bedeninin bulunduğu bölgede keşif yapıldı

Müslüme Yağal'ın cansız bedeninin bulunduğu bölgede keşif yapıldı

Yurthaber 02-09-22 18:23

Konya'da adliyenin önünde avukata saldıran sanıklar tahliye edildi

Konya'da adliyenin önünde avukata saldıran sanıklar tahliye edildi

Yurthaber 01-09-22 16:32

Avukat kimlik kartı yenileme nasıl yapılır? Avukat kimlik kartı nasıl alınır?

Avukat ve stajyer avukatların çıkaracağı avukat kimlik kartı için bazı belgeler ve kart ödemesi yapılması gerekir. Bunun için öncelikle ilgili baroya başvuru ve baronun onayı alınır. Daha sonra süreç, baro tarafından belirlenen şekilde ilerler. Peki, baronun talimatları doğrultusunda avukat kimlik kartı yenileme nasıl yapılır?

Haber 30-08-22 00:44

Görme engelli avukat, noterde tanık zorunluluğu düzenlemesinin iptali için karar bekliyor

Görme engellilerin "noter işlemlerinde iki tanık bulundurması zorunluluğu"nun iptali için Danıştaya başvuran avukat Müjgan Bilgen Özen, TİHEK'in düzenlemeye ilişkin "ayrımcılık yasağının ihlali" kararının emsal olmasını istiyor - Avukat Müjgan Bilgen Özen: - "Danıştaydaki davada da TİHEK'in kararı çok önemli bir delil niteliği taşıyor"

Yurthaber 21-08-22 12:18

'Kemal Kılıçdaroğlu'nu Suriye'ye göndereceğiz' demişti! Skandal paylaşımla ilgili flaş gelişme

Yabancı uyruklu avukat S.A., sosyal medya hesabından skandal paylaşımlarda bulunmuştu. S.A., paylaşımlarında İl Göç İdaresi görevlileri için ‘kuduz köpek’ benzetmesi yapmış ve "Kemal Kılıçdaroğlu’nu Suriye’ye göndereceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Gaziantep Valiliği, provokatif paylaşımlarda bulunan avukatın sınır dışı edildiğini açıkladı.

Haber 15-08-22 17:25

Gaziantep'te provokatif paylaşım yapan yabancı uyruklu avukat sınır dışı edildi

Gaziantep'te provokatif paylaşım yapan yabancı uyruklu avukat sınır dışı edildi

Yurthaber 15-08-22 17:10

Dolandırıcılardan akılalmaz plan! İzmirli avukat, 'adım kullanılarak vatandaşlar mağdur ediliyor'

İzmir'de avukatlık yapan Ceren Aksoy adının kullanılarak çok sayıda kişinin dolandırılarak mağdur edildiğini söyledi. Aksoy, dolandırıcıların telefonda korkutup, ikna edebilmek için gerçek avukatların isimlerini kullandıklarını ve sahte belgeler düzenlediklerini belirterek, "İnsanları arayıp, 'Masaj salonuna randevu almışsınız ancak randevuya gelmediğiniz için zararımız doğdu. Hakkınızda borç çıkıyor' gibi sözlerle insanları mağdur ediyorlar diyerek vatandaşları uyardı.

Haber 05-08-22 09:59

Adli tatil ne zaman bitiyor, kaç gün 2022?Adli tatilde hangi mahkemeler, davalar açık?

Adli tatil 21 Temmuz 2022 tarihi itibariyle başlamıştı. Adli tatilin ne zaman biteceği ve adli tatil sürecinde bakılan davalar merak konusu oldu. Adli çalışanlar her yıl dönemsel olarak bir tatil sürecine giriyor. Bu süreçte nöbetçi mahkemeler ve acil davalar çalışmaya devam ediyor. Peki Temmuz ayında başlayan adli tatil ne zaman bitiyor? Adli tatil kaç gün? Adli tatilde hangi mahkemeler açık? sorularının yanıtları...

Haber 04-08-22 16:10

Filmleri aratmayacak olay! Cezaevine uyuşturucu sokan kadın avukat yakalandı

İstanbul'da Maltepe Cezaevi'nde hükümlü olan bir kişiye uyuşturucu temin eden avukat, yakayı ele verdi. İddiaya göre, yeğeninin sevgilisi olan madde bağımlısı Adem Y. için cezaevine uyuşturucu sokan avukat Zeynep A.'nın o anları güvenlik kamerasına yansıdı. Tehdit edildiği için kuryelik yaptığını öne süren avukat için mahkeme, dikkat çeken kararlara imza attı.

Haber 04-08-22 07:25

Saplantılı mimardan karşılık alamadığı avukata iğrenç mesajlar: Ondan ona zıplıyorsun...

Mimar B.A. sosyal medya üzerinden arkadaş olmak istediği 27 yaşındaki avukat M.Y.'den karşılık bulamayınca çılgına döndü. Kendisine yanıt verilmemesini hazmedemeyen B.A., genç kadına iğrenç mesajlar attı. Gelen mesajlar sonrası avukat M.Y., karakola giderek şikayetçi olurken; mimar hakkında hapis cezası isteniyor.

Haber 31-07-22 08:40

Korkunç olay! Avukat, kavgayı ayırmak için araya giren arkadaşını öldürdü

Gaziantep'te, 2 arkadaşı arasında çıkan silahlı kavgayı ayırmak isteyen Ahmet Tamer (40), kurşunların isabet etmesiyle hayatını kaybetti. Silahı ateşleyen avukat Yusuf S. ile kavgaya karışan İsa Y. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Haber 27-07-22 15:40

GÜNCELLEME - Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun annesi Antalya Adliyesi'ne geldi

Anne Y.A: - "Benim çocuğum akıllı bir çocuk. Yıpratılmasını istemiyorum. Bu aşamaları geçecek. İkimiz de çok güçlüyüz. İkimiz de ayakta kaldık. Çocuğum benim yanımda olacak. Her şey düzelecek" ANNENİN AVUKATLARININ YAZILI AÇIKLAMASI EKLENDİ

Yurthaber 26-07-22 19:48

Dava dilekçelerini 46 yıldır daktilo ile yazıyor

Erzincanlı 73 yaşındaki avukat Mehmet Çetinkaya: - "Daktilonun sesi bana müzik gibi geliyor. Bu nedenle daktiloyu bırakamıyorum. Bu daktiloyu da mesleğime başladığım ilk yıllardan bu tarafa kullanıyorum" - "Yazdığım dava dilekçelerini adliyede bulunan kalemdeki katip, hakim ve savcılar hemen fark ediyorlar. Tabi bilgisayara göre daha şekilli ve düzgün olduğu için onların da hoşlarına gidiyor"

Yurthaber 20-07-22 11:11

Konya'da adliyenin önünde avukata saldıran sanıkların yargılanması sürüyor

Konya'da adliyenin önünde avukata saldıran sanıkların yargılanması sürüyor

Yurthaber 18-07-22 14:35

Pınar Gültekin davası için hazırlanan istinaf dilekçesi mahkemeye gönderildi

Pınar Gültekin davası için hazırlanan istinaf dilekçesi mahkemeye gönderildi

Yurthaber 13-07-22 18:41

Avukatı ofisinde taciz eden gazeteciye verilen ceza ertelendi! 'Bana dünyanın en güzel gülen 10 erkeğinden biri olduğumu söyledi'

2021 yılında avukat B.K.'nın ofisine giden gazeteci Batuhan Ç.'nin ‘basit cinsel saldırı’ suçundan Batuhan Ç.’nin 1 yıl 8 ay hapsine hükmedilirken verilen ceza ertelendi. Hazırlanan iddianamede avukat B.K., Batuhan Ç.'nin kendisini yanağından öptüğünü, dudağından da öpmeye çalıştığını söyledi. Batuhan Ç. ise ilk savunmasında, ''Bana dünyanın en güzel gülen 10 erkeğinden biri olduğumu söyledi. İnternet sitemde yazarlık yapmak istedi. Bunu kabul etmedim. Bunlar tamamen uydurma'' demişti.

Haber 08-07-22 11:16

Servet Bakırtaş ve Öznur Tufan silahla öldürülmüştü! Cinayetten şans eseri kurtuldu: Geçen senelerde...

İstanbul'da avukat Servet Bakırtaş ve müvekkili Öznur Tufan, açılan bir davayı geri çekmedikleri gerekçesiyle Abdullah Türkoğlu tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Olayla ilgili ortaya çıkan yeni detaylarda cinayetten şans eseri kurtulan Tufan'ın yeğeni Burak Ocak, "Abisi de geçen senelerde öz oğlunu 16 yerinden bıçaklayıp öldürdü. Ailece caniler" dedi.

Haber 08-07-22 07:46

Avukat Servet Bakırtaş ve müvekkili Öznur Tufan'ı öldürmüştü: Tutuklandı! Katilin avukatı: Böyle bir sorguda bulunmak zor

İstanbul'da avukat Servet Bakırtaş'ı bürosunda, müvekkili olan Öznur Tufan'ı da iş yerinde öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Abdullah T. tutuklandı. Savcılık ifadesinde, "Önce onları, sonra kendimi öldürecektim. Bu nedenle çok üzerime geldiğini düşündüğüm avukat Servet Bakırtaş ve Burak Ocak'ı öldürmeye bir sene önce karar verdim. Bu kararımı bir türlü yerine getiremedim." dedi. Olayla ilgili konuşan katilin avukatı ise "Böyle bir sorguda bulunmak zor." ifadelerini kullandı.

Haber 07-07-22 21:05

Fatma Girik'in vasiyetnamesi için iptal davası açıldı

Fatma Girik'in vasiyetnamesi için iptal davası açıldı

Yurthaber 07-07-22 19:37

Avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesi İç Anadolu'da protesto edildi

Avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesi İç Anadolu'da protesto edildi

Yurthaber 07-07-22 15:37

Avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesine Kars, Ardahan ve Iğdır'da tepki

Avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesine Kars, Ardahan ve Iğdır'da tepki

Yurthaber 07-07-22 15:09

Avukat Servet Bakırtaş ve dava açan Öznur Tufan'ı öldürmüştü! Katilden kan donduran ifadeler: Özellikle bugünü seçtim

Dün Bakırköy'de avukat Servet Bakırtaş'ı ardından da Büyükçekmece'de Öznur Tufan'ı tabancayla vurarak öldüren şüpheli Abdullah Türkoğlu adliyeye sevk edildi. Türkoğlu kan donduran ifadesinde, ''Mahkemeler adli tatile giriyordu, Kurban Bayramı tatili de araya girdiğinden avukat bulamayacağımı düşünerek, cinayet için bugünü özellikle seçtim. Bakırtaş'ın ofisine gittim. Bir bardak su istedim verdi. O sırada elimde bulunan poşet içindeki tabancayı çıkardım, mermiyi ağzına verdim'' dedi.

Haber 07-07-22 14:52

İstanbul'da avukatı ve müvekkilini öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi

İstanbul'da avukatı ve müvekkilini öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi

Yurthaber 07-07-22 13:56

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesine tepki

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesine tepki

Yurthaber 07-07-22 13:51

İstanbul'da bir avukat ile müvekkilini öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da bir avukat ile müvekkilini öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

Yurthaber 07-07-22 12:27

Denizli'de yangın sırasında iş merkezinin penceresinden atlayan avukat yaralandı

Denizli'de yangın sırasında iş merkezinin penceresinden atlayan avukat yaralandı

Yurthaber 06-07-22 20:33

GÜNCELLEME - İstanbul'da bir avukat ve kadını öldüren şüpheli yakalandı

Şüpheli Abdullah T'nin, öldürülen Öznur Tufan'ın akrabasını yaraladığı gerekçesiyle kendisi hakkında açtığı tazminat davasını geri çekme talebini reddettiği için cinayetleri işlediği belirtildi CİNAYET SEBEBİ VE DİĞER DETAYLAR EKLENDİ

Yurthaber 06-07-22 17:20

SON DAKİKA | İstanbul'da korkunç saldırı! Kadın davacı ve avukatını öldürdü... Cinayet anı kamerada

Son dakika haberi: Avukat ve davacıya yönelik silahlı saldırı İstanbul'da yaşandı. Bakırköy'de aleyhinde açılan dava yüzünden Abdullah Türkoğlu silahıyla dehşet saçtı. Türkoğlu, önce davanın avukatı Servet Bakırtaş'ı bürosunda öldürdü. Daha sonra kendisine dava açan Öznur Tufan'ın Büyükçekmece'deki iş yerine gidip kurşun yağdırdı. Tufan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken; Büyükçekmece'de yakalandı. İşte dehşete düşüren olayın detayları...

Haber 06-07-22 16:13

İstanbul'da bir avukat ve kadını öldüren şüpheli yakalandı

İstanbul'da bir avukat ve kadını öldüren şüpheli yakalandı

Yurthaber 06-07-22 15:47

Ordu'da avukatı dolandıran 2 şüpheliden biri yakalandı

Ordu'da avukatı dolandıran 2 şüpheliden biri yakalandı

Yurthaber 05-07-22 16:42

Şanlıurfa'da avukat ile hakim arasındaki gerilimde yeni gelişme! Bakan Bozdağ devreye girdi

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da bir duruşma sırasında hakim ile avukat arasında meydana gelen gerilimde yeni bir gelişme yaşandı. Avukatın duruşma sırasında kullandığı sözlere yanıt veren hakimin sözleri tepki toplamış, Şanlıurfa Barosu hakim hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Olaya ilişkin süreçte son olarak devreye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da girdi.

Haber 29-06-22 15:37

Kadın avukatın çığlıkları yeri göğü inletti! Trafik magandası dehşeti kamerada

Antalya'da yaşayan avukat Zaide Büşra Güngör trafikte dehşeti yaşadı. Kırmızı ışıkta kadın sürücüyü sıkıştıran şahıs, avukat Güngör'ü aracından indirip üzerine yürümeye başladı. O anları kameraya alan genç kadın, maganda tarafından darbedilirken, 'imdat' diye bağırdı. Güngör'ün çığlıkları kameraya yansırken, avukatın elindeki telefonu vurarak düşüren şahıs, telefonu almaya çalıştı.

Haber 28-06-22 10:32

'Adliyede bir gün' başlığıyla paylaşmıştı! Fenomen avukatın sosyal medya soruşturmasında karar

Avukat Fatma Begüm Kaçmaz, ‘Adliyede bir gün’ başlığı ile sosyal medyada video paylaşımı yaptı. Fenomen avukatın paylaşımıyla ilgili, reklam yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle İstanbul Barosu soruşturma başlattı. Soruşturma çerçevesinde dosyaya cevap dilekçesi sunan avukat Kaçmaz, paylaşımlardaki amacının iş elde etme olmadığını kaydetti. Soruşturma sonucunda Kaçmaz'a disiplin cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

Haber 27-06-22 11:59

Hukuk fakültesini bitiren emekli öğretmen 70 yaşında avukat oldu

Hukuk fakültesini bitiren emekli öğretmen 70 yaşında avukat oldu

Yurthaber 22-06-22 14:14

Ordu'da trafik kazasında yaralanan avukat 20 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Avukat Murat Çufadar için Ordu Adliyesi önünde tören düzenlendi

Yurthaber 20-06-22 13:21

SON DAKİKA: 3600 ek göstergede son durum! 5 milyon 300 bin avukat, öğretmen, polis, memur ve emeklisinin maaş ve ikramiyesi ne kadar olacak?

Son dakika haberi: 3600 ek gösterge için geri sayım başladı. Milyonları ilgilendiren kritik düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis'e sunulması bekleniyor. 5 milyon 300 bin avukat, öğretmen, polis, memur ve emeklisini kapsayacak olan 3600 ek göstergeyle ilgili düzeleme yasalaşırsa, maaş ve ikramiyelerde artış olacak. İşte tüm detaylar...

Finans 19-06-22 07:36

Rol model aldıkları avukat babalarıyla aynı adliye koridorlarında adaleti savunuyorlar

Çocuklarıyla meslektaş olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşayan avukat baba Necdet Pakdil, 38 yıllık meslek tecrübelerini çocuklarıyla paylaşıyor - Kızı Avukat Zeynep Berre Pakdil: - "Mesleğime dair bir problemle karşılaştığımda ilk başvurduğum kişi babam, onunla aynı ortamda çalışmayı her zaman avantaja çevirmeye çalışıyorum" - Oğlu Avukat Hayri Taha Pakdil: - "Girdiği her ortamda, 'sahanın yıldızı' oluyordu. İster istemez bizde de mesleğe karşı bir sempati oluştu. Biz de babamı rol model seçtik ve hukuk fakültesini okuduk"

Yurthaber 18-06-22 11:03

Gümüşhane'de trafik kazasında ölen avukat son yolculuğuna uğurlandı

Gümüşhane'de trafik kazasında ölen avukat son yolculuğuna uğurlandı

Yurthaber 15-06-22 16:55

Duruşmadan dönen genç avukat kaza yapmıştı! Kahreden haber geldi

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde katıldığı davadan Kelkit ilçesine dönerken Kılıçtaşı köyü yakınlarında otomobiliyle trafik kazası yapan 28 yaşındaki genç Avukat Hüsna Turhan, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Turhan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Haber 15-06-22 00:26

İstinaf, FETÖ'nün Güneydoğu avukatlar sorumlusu Bakum'a verilen hapis cezasını hukuka uygun buldu

Dava sürecinde etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak çeşitli itiraflarda bulunan Kamil Bakum, FETÖ elebaşı Gülen ile ABD'de 3 kez görüştüğünü belirterek, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşürülmesi soruşturmasındaki takipsizlik kararında Gülen'in parmağının olduğunu ifade etti - Bakum, duruşmalardaki itiraflarında, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra da FETÖ'ye müzahir bir dernekte hazırladıkları mülakat odalarında hakim ve savcılık sınavına girecek adaylara prova yaptırdıklarını anlattı

Yurthaber 14-06-22 11:08

Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından katledilmişti! Son sözü ortaya çıktı, kardeşini arayıp...

İstanbul'da 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından restoranda silahla öldürülmüştü. Olayla ilgili hazırlanan iddianamede savcılık katil zanlısı Oktay Dönmez ile ilgili "Acı çekmesinden zevk almak için öldürdü" ifadesine yer verdi. Ayrıca, Yıldız'ın kardeşini arayıp 'Hakkınızı helal edin' dediği ortaya çıktı.

Haber 13-06-22 07:31

Etek giyen avukata panelde şok tepki: 'Biz din adamıyız, masanın arkasında anlat'

Şanlıurfa'da çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi için düzenlenen panelde kadın avukatın etek boyuna gösterilen tepki olay oldu. Konuşmacı olarak panele katılan avukat Cemile Didem Karaboğa'ya bazı kişiler 'Biz din adamıyız, masanın arkasında anlat' diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Karaboğa konuşmasını yarıda keserek salonu terk etti. Konuyla ilgili Şanlıurfa Barosu'ndan açıklama geldi.

Haber 10-06-22 14:34

Avukatlık Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'den geçti

TBMM Genel Kurulu'nda, Avukatlık Kanunu ile kira sözleşmelerine ilişkin düzenlemeler öngören kanun teklifi, kabul edildi.

Haber 08-06-22 22:07

Polis merkezine uyuşturucu madde sokmak istediği öne sürülen avukata gözaltı

Polis merkezine uyuşturucu madde sokmak istediği öne sürülen avukata gözaltı

Yurthaber 08-06-22 21:37