Japon Haberleri

Japon deprem uzmanı 'tehlikeli bölge' diyerek bu kez orayı işaret etti: 7 büyüklüğünde deprem olabilir

Türkiye'nin 6 Şubat 2023'te yaşadığı büyük felaketin ardından deprem uzmanlarının açıklamaları yakından takip ediliyor. Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki'den olası bir deprem için yeni uyarı geldi. Bu kez Kıbrıs'ı işaret eden uzman isin 'tehlikeli bölgelerden' ifadelerini kullandı.

Haber

Japon deprem uzmanı Moriwaki 'domino taşı gibi' diyerek açıkladı! 3 şehir...

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Iğdır Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Deprem ile Yaşamak" adlı konferansta açıklamalarda bulundu. Moriwaki Türkiye'de gerçekleşen depremlerin doğudan batıya domino taşı etkisiyle ilerlediğini belirtti. 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin Hiroşima'ya atılan atom bombasından 17 kat daha güçlü olduğunu belirten Moriwaki ayrıca 3 şehre de dikkat çekti.

Haber

Deprem uyarısı yapan Moriwaki, Prof. Dr. Naci Görür'ü isyan ettirdi! İsmini vermeden hedef aldı: Japon diye biliyor sanıyorlar

Deprem uyarılarıyla sık sık Türkiye'nin gündemine gelen Yoshinori Moriwaki'ye yine deprem dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Prof. Dr. Naci Görür tepki gösterdi. Moriwaki'nin dün özellikle 2 ilçeyi uyararak yaptığı uyarı ses getirmişti. Görür, "Japon olduğu için depremi bilir zannediyorlar" dediği Moriwaki'nin depremle ilgili konuşmaması gerektiğini savundu.

Manşet

Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde Japon grup WA-League gösteri yapacak

38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Japon grup WA-League yarın MEB Şura Salonunda sahne alacak.

Yurthaber

Japon

Japon Hakkındaki Haberler Mynet'te. Japon Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkiye'de yetişiyor... Japonlar bayılıyor! Yoğun talep var 'Daha pahalı olmasına rağmen bizi tercih ediyorlar'

Ramazan ayının vazgeçilmezi Ramazan pidesine tat veren, simitten, tavuk yemeklerine, tahinden böreklere, kurabiyeye kadar çok geniş yelpazedeki gıda ürünlerine lezzet katan susam ihracatı önemli gelir kaynağı olurken, özellikle Japonlar Muğla’nın sarı susamına büyük talep gösteriyor.

Yemek

Çanakkale depremini önceden tahmin etti! Japon uzmandan korkutan yeni uyarı 'Her an olabilir! Artık...'

Çanakkale’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem bölgede endişeye yol açtı. Çanakkale'deki 4,9'luk depremi daha önceden tahmin ettiğini iddia eden Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Marmara Bölgesi için “Her an deprem olabilir. Artık hazır olunsun” şeklinde uyarıda bulundu.

Haber

Japon deprem uzmanından Türkiye açıklaması! Akdeniz, Ege, Marmara hepsini tek tek saydı; tsunami yüksekliği…

Türkiye deprem korkusu ile yaşarken uzmanlardan gelen son dakika açıklamaları ile ilgili haberler de gündem yaratmaya devam ediyor. Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki Kayseri’de katıldığı bir panelde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Moriwaki açıklamasınra “Akdeniz, Ege ve Marmara'da genel olarak 1-3 metre yüksekliğinde tsunami meydana gelebilir” dedi. Kuzey Anadolu fay hattının geçtiği ülkeleri ise tek tek saydı. İşte detaylar…

Haber

'Domino taşı gibi' Korkutan sözler! Japon uzman Gemlik depremini işaret ederek açıkladı 'Halen orada...'

Deprem bir Türkiye gerçeği ancak özellikle 6 Şubat depremlerinin ardından vatandaşın daha yoğun şekilde gündeminde. Uzmanların açıklamaları dikkatle takip edilirken Japon deprem uzmanından korkutan sözler geldi. Yoshinori Moriwaki, 3 hafta önce Gemlik Körfezi'nde olan 5.1'lik depremin Marmara fay hattını rahatlatmadığını söyledi. Türkiye'de en büyük depremin 1939'da Erzincan'daki 7.9'luk deprem olduğunu söyleyen Moriwaki, Türkiye'deki depremlerin domino taşı gibi sıra sıra gittiğini belirtti.

Haber

Japon deprem uzmanı İzmir Karşıyaka'daki riske dikkati çekti

Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, İzmir Karşıyaka'daki deprem riskine dikkati çekti.

Yurthaber

Japon deprem uzmanı özellikle o ilin ismini verdi! 'Deprem olmaz deniliyordu, artık olur'

6 Şubat'ta yıkıcı depremin etkisini hala yaşayan Türkiye'de yeni bir felaketin yaşanmaması için deprem uzmanları peş peşe uyarlılar yayınlıyor. Son olarak Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki bir ile dikkat çekti. 'Orada deprem olmaz diyorlardı, artık olur' diyen Moriwaki, Ahmet Mete Işıkara'nın da efsane sözünü hatırlattı.

Haber

Japon bilim insanları açıkladı! Kan grubunuza göre karakter özellikleriniz ve hastalık riskleriniz! İşte en zeki kan grubu...

Karakter özelliklerini tespit etmek adına oldukça farklı araştırmalara yapılabiliyor. Japon bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda kan gruplarının karakter özellikleri üzerinde etkili olduğunu tespit etti. Kan grupları en güçlü ve en zeki olan kişileri içeriyor. İşte kan grubuna göre kişilik özellikleriniz...

Haber

Japon pancake tarifi! Pofuduk pancake nasıl yapılır?

Pancake kahvaltıların yıldızı olarak görülüyor. Pancakeleri yaparken şekillerine oldukça önem veriliyor. Genellikle yassı olan pancake doğru adımları kullanarak pofuduk bir görünüme kavuşabiliyor. Japon pancake olarak da bilinen pofuduk pancake tarifinin kesinlikle denenmesi gerekiyor.

Yemek

Gaziantep'te görev alan Japon sağlıkçılar alkışlar eşliğinde ülkelerine uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep'e gelerek görev yapan Japon sağlıkçılar, havalimanından alkışlar eşliğinde ülkelerine uğurlandı.

Yurthaber

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki Hatay için uyarmıştı! Şimdi gözler ikinci dikkat çektiği noktaya çevrildi

Kahramanmaraş’ merkezli olarak yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından depremin 15. gününde 3 dakika içinde Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi. Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki konuk olduğu yayında, “Hatay’da hasar oldu ama fay hattı kırılmadı. Hatay’dan sonra KKTC’ye kadar fay hattı gidiyor. Hatay ve KKTC’de deprem olabilir” demişti.

Trend

Gaziantep’te kurdukları sahra hastanesinde görev yapan Japon doktor duygulandırdı! “Teşekkür için gelmemiştik”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerinden sonra dünya adeta Türkiye için seferber oldu. Depremzedelerin yaralarını sarmak için Türkiye’den ve dünyadan yardımlar gelmeye devam ederken Gaziantep’te kurdukları bir sahra hastanesinde görev yapan Japon doktorun sözleri herkesi duygulandırmayı başardı.

Trend

20 yaş daha genç gösteriyor! 72 yaşındaki kadın gençlik sırrını paylaştı! Soğuk suyla...

Her kadın daha genç gözüken kırışıksız ve gergin bir cilde sahip olmak istiyor. Yaşıtlarına göre çok daha genç görünen kadınların bakım sırları merak ediliyor. Özellikle Japonların bakım teknikleri tüm dünya tarafından uygulanıyor. 72 yaşındaki bir kadın TikTok üzerinden en az 20 yaş genç görünmesini sağlayan cilt bakım sırlarını paylaştı.

Kadin

'Yüksek katlı binaların çoğu...' Ukrayna'dan sonra şimdi de Türkiye! Japon bilim insanından dikkat çeken paylaşım

Büyük yıkıma yol açan depremlerin ardından herkes uzmanların açıklamalarına kilitlendi. Türkiye gibi sık ve büyük depremlerin olduğu Japonya'daki uzmanların yorumları da merak ediliyor. Japon bilim insanı Hidenori Watanabe, hasarın ve sarsıntıya neden olan fay hattının uydu görüntülerini yayınladı. Hatay'daki görüntülere "Şehirdeki yüksek katlı binaların çoğunun yıkılması büyük hasara neden oldu" notunu düştü. Watanabe, savaşta Ukrayna'daki yıkımı da dijital haritayla gözler önüne sermişti.

Haber

Japon kurtarma ekibinden depremde ölenler için saygı duruşu! Tüyleri diken diken eden anlar

6 Şubat'ta 9 saat arayla meydana gelen ve 'asrın felaketi' olarak adlandırılan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları için Türkiye'ye yardıma gelen Japon arama kurtarma ekibi, ülkelerine döndü. Japon kurtarma ekibinin dönüşte hayatını kaybedenler anısına İstanbul Havalimanında saygı duruşunda bulunduğu anlar tüyleri diken diken etti.

Haber

Japon yarbay, omzundaki Atatürk armasıyla Türkiye'ye yardıma koştu! Herkesi duygulandıran kare: Bizim maviye olan sevdamız...

Kahramanmaraş'taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası Türkiye'ye yardıma koşan ülkelerden Japonya, 15.4 ton malzeme ve ekipman ile deprem bölgesine geldi. Yardım uçağında bulunan Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nden takım komutanı Yarbay Ikenaga Tomonori’nin omzundaki Atatürk arması görenleri duygulandırdı. Tomonori’nin omzundaki armada “Bizim maviye olan sevdamız Selanik’te açılan bir çift mavi gözle başladı” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Haber

Bu kan grubuna sahipseniz en zeki sizsiniz! Kan grubunuza göre kişilik özellikleriniz

Araştırma sonuçlarına göre yayınlanan kişilik testleri oldukça ilgi çekici olabiliyor. Kan grubumuz da kişilik özelliklerimizi yansıtabiliyor. Japonya'da yapılan bir araştırma kan grubumuzun kişilik özelliklerimizi belirlediği tespit edildi. İşte kan grubuna göre en güçlü olan kişiler ve kişilik özellikleri...

Haber

Dünyanın en güzel kadınlarının paylaştığı güzellik sırları! Pürüzsüz bir cilt için...

Kadınlar güzelliklerini oldukça ön planda tutuyorlar. Her ne kadar iç güzelliği önem verildiği belirtilse de bir insanı tanırken görünümü ön yargılara yol açabiliyor. Güzellik maalesef ki birçok kapının açılmasına veya kapanmasına sebep oluyor. Bazı kadınların saçlarının ve ciltlerinin nasıl bu kadar güzel olduğu ve ne kullandıkları merak ediliyor. İşte dünyanın en güzel kadınlarının güzellik sırları...

Kadin

Cilt kararmalarını bembeyaz yapacak! Japonların cilt beyazlatma sırrı

Cilt kararmaları yaşayan birçok kişi bulunuyor. Bu kararmaların renginin açılması ve cildin daha parlak görünmesi için çeşitli bakım ürünleri uygulanıyor. Ancak bakım ürünlerinin içerisinde yer alan kimyasallar tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor. Japonlar ciltlerini beyazlatmak için her mutfakta bulunan bir gıdayı kullanıyorlar. İşte cilt kararmalarını giderecek ve cildi bembeyaz yapacak o tarif...

Kadin

Kimse gerçek yaşına inanmıyor! 30 yaş küçük duruyor: Gençlik sırrını verdi

Cildimiz ve saçlarımız sağlığımız gibi yaşlandıkça değişime uğruyor. Kadınlar daha genç bir görünüm için çeşitli cilt bakım malzemeleri kullanıyor. Ancak bu malzemelerden istenilen sonuçları almak oldukça zor oluyor. Japon model Risa Hirako, en az 30 yaş küçük görünmesini sağlayan gençlik sırlarını paylaştı.

Kadin

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro, Hatay'da ziyaretlerde bulundu

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Hatay'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Yurthaber

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki, Konya'da sergi açılışına katıldı

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki, Konya'da sergi açılışına katıldı

Yurthaber

Japon elektronik devi Kyocera'nın kurucusu hayatını kaybetti

Japon elektronik ve seramik üreticilerinden Kyocera şirketinin kurucusu İnamori Kazuo, hayatını kaybetti. 2010'da iflas eden Japan Airlines (JAL) başkanlığını, Japon hükümetinin talebiyle üstlenen İnamori, şirketi mali darboğazdan kurtarmıştı. ​

Finans

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenmişti: Japonyalı kadın Müslüman oldu

Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan Japonyalı Chisato Türkmen adındaki bir kadın, Türk eşinin ibadetlerinden etkilenerek Müslüman oldu. Simav İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreninde kelimeişehadet getiren Chisato Canan adını aldı.

Haber

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenen Kütahya'da yaşayan Japon kadın Müslüman oldu

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenen Kütahya'da yaşayan Japon kadın Müslüman oldu

Yurthaber

Japon seyahat markası QUALITA, AGR Tur iş birliği ile Türkiye'ye geldi

AGR Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Ağırman: - "VIP programları daha geniş destinasyonlara ulaştırmak için bir dünya devi ile iş birliğine gittik. Bu iş birliği ile mevcutta 45 olan destinasyon sayımızı 85'e çıkarmayı planlıyoruz"

Yurthaber