Japon Haberleri

Japon pancake tarifi! Pofuduk pancake nasıl yapılır?

Pancake kahvaltıların yıldızı olarak görülüyor. Pancakeleri yaparken şekillerine oldukça önem veriliyor. Genellikle yassı olan pancake doğru adımları kullanarak pofuduk bir görünüme kavuşabiliyor. Japon pancake olarak da bilinen pofuduk pancake tarifinin kesinlikle denenmesi gerekiyor.

Yemek 08-03-23 09:39

Gaziantep'te görev alan Japon sağlıkçılar alkışlar eşliğinde ülkelerine uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep'e gelerek görev yapan Japon sağlıkçılar, havalimanından alkışlar eşliğinde ülkelerine uğurlandı.

Yurthaber 08-03-23 07:43

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki Hatay için uyarmıştı! Şimdi gözler ikinci dikkat çektiği noktaya çevrildi

Kahramanmaraş’ merkezli olarak yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından depremin 15. gününde 3 dakika içinde Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi. Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki konuk olduğu yayında, “Hatay’da hasar oldu ama fay hattı kırılmadı. Hatay’dan sonra KKTC’ye kadar fay hattı gidiyor. Hatay ve KKTC’de deprem olabilir” demişti.

Trend 21-02-23 07:45

Gaziantep’te kurdukları sahra hastanesinde görev yapan Japon doktor duygulandırdı! “Teşekkür için gelmemiştik”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerinden sonra dünya adeta Türkiye için seferber oldu. Depremzedelerin yaralarını sarmak için Türkiye’den ve dünyadan yardımlar gelmeye devam ederken Gaziantep’te kurdukları bir sahra hastanesinde görev yapan Japon doktorun sözleri herkesi duygulandırmayı başardı.

Trend 20-02-23 14:09

20 yaş daha genç gösteriyor! 72 yaşındaki kadın gençlik sırrını paylaştı! Soğuk suyla...

Her kadın daha genç gözüken kırışıksız ve gergin bir cilde sahip olmak istiyor. Yaşıtlarına göre çok daha genç görünen kadınların bakım sırları merak ediliyor. Özellikle Japonların bakım teknikleri tüm dünya tarafından uygulanıyor. 72 yaşındaki bir kadın TikTok üzerinden en az 20 yaş genç görünmesini sağlayan cilt bakım sırlarını paylaştı.

Kadin 19-02-23 10:40

'Yüksek katlı binaların çoğu...' Ukrayna'dan sonra şimdi de Türkiye! Japon bilim insanından dikkat çeken paylaşım

Büyük yıkıma yol açan depremlerin ardından herkes uzmanların açıklamalarına kilitlendi. Türkiye gibi sık ve büyük depremlerin olduğu Japonya'daki uzmanların yorumları da merak ediliyor. Japon bilim insanı Hidenori Watanabe, hasarın ve sarsıntıya neden olan fay hattının uydu görüntülerini yayınladı. Hatay'daki görüntülere "Şehirdeki yüksek katlı binaların çoğunun yıkılması büyük hasara neden oldu" notunu düştü. Watanabe, savaşta Ukrayna'daki yıkımı da dijital haritayla gözler önüne sermişti.

Haber 17-02-23 08:32

Japon kurtarma ekibinden depremde ölenler için saygı duruşu! Tüyleri diken diken eden anlar

6 Şubat'ta 9 saat arayla meydana gelen ve 'asrın felaketi' olarak adlandırılan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları için Türkiye'ye yardıma gelen Japon arama kurtarma ekibi, ülkelerine döndü. Japon kurtarma ekibinin dönüşte hayatını kaybedenler anısına İstanbul Havalimanında saygı duruşunda bulunduğu anlar tüyleri diken diken etti.

Haber 16-02-23 10:50

Japon yarbay, omzundaki Atatürk armasıyla Türkiye'ye yardıma koştu! Herkesi duygulandıran kare: Bizim maviye olan sevdamız...

Kahramanmaraş'taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası Türkiye'ye yardıma koşan ülkelerden Japonya, 15.4 ton malzeme ve ekipman ile deprem bölgesine geldi. Yardım uçağında bulunan Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nden takım komutanı Yarbay Ikenaga Tomonori’nin omzundaki Atatürk arması görenleri duygulandırdı. Tomonori’nin omzundaki armada “Bizim maviye olan sevdamız Selanik’te açılan bir çift mavi gözle başladı” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Haber 16-02-23 09:04

Bu kan grubuna sahipseniz en zeki sizsiniz! Kan grubunuza göre kişilik özellikleriniz

Araştırma sonuçlarına göre yayınlanan kişilik testleri oldukça ilgi çekici olabiliyor. Kan grubumuz da kişilik özelliklerimizi yansıtabiliyor. Japonya'da yapılan bir araştırma kan grubumuzun kişilik özelliklerimizi belirlediği tespit edildi. İşte kan grubuna göre en güçlü olan kişiler ve kişilik özellikleri...

Haber 20-01-23 10:02

Dünyanın en güzel kadınlarının paylaştığı güzellik sırları! Pürüzsüz bir cilt için...

Kadınlar güzelliklerini oldukça ön planda tutuyorlar. Her ne kadar iç güzelliği önem verildiği belirtilse de bir insanı tanırken görünümü ön yargılara yol açabiliyor. Güzellik maalesef ki birçok kapının açılmasına veya kapanmasına sebep oluyor. Bazı kadınların saçlarının ve ciltlerinin nasıl bu kadar güzel olduğu ve ne kullandıkları merak ediliyor. İşte dünyanın en güzel kadınlarının güzellik sırları...

Kadin 03-01-23 09:21

Cilt kararmalarını bembeyaz yapacak! Japonların cilt beyazlatma sırrı

Cilt kararmaları yaşayan birçok kişi bulunuyor. Bu kararmaların renginin açılması ve cildin daha parlak görünmesi için çeşitli bakım ürünleri uygulanıyor. Ancak bakım ürünlerinin içerisinde yer alan kimyasallar tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor. Japonlar ciltlerini beyazlatmak için her mutfakta bulunan bir gıdayı kullanıyorlar. İşte cilt kararmalarını giderecek ve cildi bembeyaz yapacak o tarif...

Kadin 21-12-22 16:19

Kimse gerçek yaşına inanmıyor! 30 yaş küçük duruyor: Gençlik sırrını verdi

Cildimiz ve saçlarımız sağlığımız gibi yaşlandıkça değişime uğruyor. Kadınlar daha genç bir görünüm için çeşitli cilt bakım malzemeleri kullanıyor. Ancak bu malzemelerden istenilen sonuçları almak oldukça zor oluyor. Japon model Risa Hirako, en az 30 yaş küçük görünmesini sağlayan gençlik sırlarını paylaştı.

Kadin 05-12-22 16:02

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro, Hatay'da ziyaretlerde bulundu

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Hatay'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Yurthaber 16-11-22 08:18

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki, Konya'da sergi açılışına katıldı

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Suzuki, Konya'da sergi açılışına katıldı

Yurthaber 18-10-22 14:15

Japon elektronik devi Kyocera'nın kurucusu hayatını kaybetti

Japon elektronik ve seramik üreticilerinden Kyocera şirketinin kurucusu İnamori Kazuo, hayatını kaybetti. 2010'da iflas eden Japan Airlines (JAL) başkanlığını, Japon hükümetinin talebiyle üstlenen İnamori, şirketi mali darboğazdan kurtarmıştı. ​

Finans 30-08-22 12:27

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenmişti: Japonyalı kadın Müslüman oldu

Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan Japonyalı Chisato Türkmen adındaki bir kadın, Türk eşinin ibadetlerinden etkilenerek Müslüman oldu. Simav İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreninde kelimeişehadet getiren Chisato Canan adını aldı.

Haber 25-08-22 18:38

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenen Kütahya'da yaşayan Japon kadın Müslüman oldu

Türk eşinin ibadetlerinden etkilenen Kütahya'da yaşayan Japon kadın Müslüman oldu

Yurthaber 25-08-22 18:07

Japon seyahat markası QUALITA, AGR Tur iş birliği ile Türkiye'ye geldi

AGR Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Ağırman: - "VIP programları daha geniş destinasyonlara ulaştırmak için bir dünya devi ile iş birliğine gittik. Bu iş birliği ile mevcutta 45 olan destinasyon sayımızı 85'e çıkarmayı planlıyoruz"

Yurthaber 17-08-22 15:54