Köri Haberleri

Başınız mı ağrıyor? Sadece fotoğrafına bakmanız yeterli! İlginç araştırmayla keşfettiler 'Ağrı kesici olarak kullanılabilir'

Baş ağrısı bazen pek çoğumuz için çekilmez bir sorun oluyor. Arkasında yatan ciddi bir rahatsızlığa bağlı değil de yorgunluk, stres veya uykusuzluğa bağlı olarak gelişen baş ağrısı için bazıları ağrı kesici almayı tercih etmiyor. Peki, bunu sadece bir yiyeceğin fotoğrafına bakıp geçirebileceğinizi söylesek? Bunu biz değil, Çinli bilim insanları söylüyor. Chongqing Normal University'den araştırmacılar, sadece köri fotoğrafına bakmanın bile ağrı ve sızıları yenmeye yardımcı olabileceğini keşfetti.

Kadin 22-01-2024 16:32

Erciyes yaz ve kış organizasyonlarıyla 2024 yılını dolu dolu geçirecek

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes'te düzenlenecek yaz ve kış organizasyonlarıyla 2024 yılının her ayında doluluk hedefleniyor.

Yurthaber 22-01-2024 11:24

Uzmanlar açıkladı: 24 saatte nezleyi iyileştirecek basit yöntem!

Kış aylarında yaşanan nezle, grip gibi hastalıklar özellikle bu sene oldukça artmış durumda. Çocuklardan yaşlılara kadar herkesi etkisi altına alan soğuk algınlığını geçirmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Uzmanlar soğuk algınlığının etkilerini 24 saatte geçirecek o basit yöntemleri paylaştı.

Haber 21-12-2022 10:01

Testosteron seviyesini zirveye çıkarır: En yakın aktara koşun! Formülü orada

Testosteron, erkek özelliklerinin geliştirilmesinden ve korunmasından sorumlu bir erkek hormonudur. Yeni araştırma, baharatlı yiyecekleri testosteron artışıyla ilişkilendirdi. Uzmanlar, erkeklerdeki seks hormonu olarak da adlandırılan testosteron seviyelerinin özellikle köri gibi baharatlarla etkileşim içinde olduğunu öne sürdü.

Haber 06-08-2022 07:09

Köri

Köri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Köri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sadece yemeklere tat kattığı düşünülüyordu! 100 erkekte denendi cinsel hayata olan etkisi inanılmaz

Asya mutfaklarından çıkıp dünya çapında çok kullanılan köri, sadece yemeklere mükemmel lezzetle katmakla kalmayıp aynı zamanda cinsel hayata inanılmaz etkiler yapıyor. Et, tavuk, makarna ve çorbalarda kullanılan köri hakkında yapılan bir araştırmadan çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Bilimsel olarak ortaya çıkan sonuçlardan sonra köriyi mutfaklardan eksik etmeyeceksiniz.

Haber 15-01-2022 07:26

Körili Çin eriştesi tarifi nasıl yapılır? Restoran lezzetini evinize taşıyın

Körili Çin eriştesi (noodle) tarifinde tavuk ve noodle'ın soslarla uyumu tadına doyulmaz bir tat ortaya çıkartır. Yedikçe yedirten noodle tarifi hazırlanırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli nokta ise eriştelerin yapışmamasını sağlamak ve tavuk ile noodle'ın uyumlu şekilde pişmesi için tavuğu doğrarken tercihi jülyen kesimden yana kullanmaktır. Körili Çin eriştesi tarifi ile ilgili tüm detayları Restoran işletmecisi Barış Ofluoğlu anlattı.

Yemek 06-07-2021 12:24

Köri: Faydaları nelerdir?

Ana vatanı Güneydoğu Asya olan köri, içerisinde birçok farklı baharatı bulunduran bir baharattır ya da karışımdır diyebiliriz.

Haber 24-06-2020 10:54

Kansere karşı Köri

Japon bilim adamları, kanser hastalarına iyi geldiği belirten körideki bir maddenin iki sentetik biçimini elde ettiklerini bildirdi.

Haber 08-11-2007 16:50