Sanat Haberleri

Makyajın gücüne inanın! Bambaşka birine dönüştü... Bu resmen dolandırıcılık!

Yorgun, hasta ve uykusuz olduğumuz günlerde makyaj en büyük kurtarıcımız olabiliyor. Günlük yapılan basit makyajlar çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmemizi sağlıyor. Ancak profesyonel makyajlar bambaşka bir görünüm yaratabiliyor. TikTok'ya yaptığı makyajlarla dikkat çeken bir kullanıcı paylaştığı video ile kısa sürede çok sayıda etkileşim aldı.

Kadin 19-01-23 11:29

Sivas'ta yaban hayatını tuvale yansıtan öğrenciler sergi açtı

Sivas'ın Ulaş ilçesinde 30 lise öğrencisi, küresel ısınmaya dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için yaban hayatını karakalem çalışmasıyla tuvale yansıttı.

Yurthaber 17-01-23 14:59

Nuri Gökaşan 54 yıldır sahnelerde

Sivrihisar’da devam eden “Gönül Dağı” dizisindeki rolü ve “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla yoğun bir tempoyla sanat yaşamını sürdüren, oyunculuğun yanı sıra, yönetmenlik, oyun yazarlığı, seslendirme ve spikerlik yapan Nuri Gökaşan 19 yaşında çıktığı sahneden 54 yıldır hiç inmeden sanatını devam ettiriyor.

Haber 01-11-22 09:43

Sanat eş anlamlısı nedir? Sanat kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçe oldukça zengin bir dildir. Birbiri ile aynı anlama gelen pek çok farklı kelime bulunması da Türkçenin zenginliğinin bir göstergesidir. Eş anlamlı kelimeler olarak ifade edilen bu kelimeler cümlede birbirleri yerine kullanılabilirler. Türkçede çoğu kelimenin eş anlamlısı olmasının yanı sıra bazı kelimeler de eş anlamlılık durumu göstermeyebilir. Peki, sanat eş anlamlısı kelime var mıdır?

Egitim 31-10-22 18:00

Sanatçılar Türkoğlu’nun güzelliklerini resmetti

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde "5. Ulusal Sanat Çalıştayı" çerçevesinde, ressamlar tarafından tuvallere yansıyan resimler vatandaşların beğenisine sunuldu.

Haber 28-10-22 14:21

Seramikte kendisini geliştirmek için 72'sinde üniversiteye başladı

Uzun yıllar resimle ilgilenen, daha sonra seramiğe de merak salan Saadet Söyleyici Yasa, ilerleyen yaşına rağmen sınava girerek üniversiteye yerleşti - Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünü kazanan Yasa: - "Her zaman söylüyorum öğrenmenin, okumanın, sanatın yaşı olmaz"

Yurthaber 14-10-22 11:21

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Seramik Çalıştayı başladı

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde "Seramik Çalıştayı" başladı

Yurthaber 11-10-22 12:58

Salt'ın yeni projesi Türkiye Performans Araştırması 1984-1999 yayınlandı

Salt'ın yeni projesi "Türkiye Performans Araştırması 1984-1999" yayınlandı

Yurthaber 06-10-22 16:51

4. Uluslararası Balkan Müzik Festivali yarın başlıyor

"4. Uluslararası Balkan Müzik Festivali" yarın başlıyor

Haber 06-10-22 16:31

Genç Sanat: 8. Güncel Sanat Proje Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Amacımız, güncel sanat konusunda gençlerin sanata olan ilgisini, motivasyonlarını artırarak sanat üretimlerini çoğaltmak. Eserleri beğendim, başarılılar ve her sene daha iyi eserler bekliyoruz"

Yurthaber 05-10-22 21:15

İstanbul Devlet Tiyatroları yeni sezona geniş repertuvarla başladı

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu: - "AKM bize çok büyük bir ivme, büyük bir hız kazandırdı. (İDOB ile) Tekrar bir araya gelmeye başladık. Doğal olarak bir araya gelince de ortak proje üretme isteğimiz oldu" - "Bu sene mutlaka Civan Canova'nın bir oyunu İstanbul DT'de oynayacak"

Yurthaber 04-10-22 15:30

Kanuni Sultan Süleyman Marmaris'te minyatür sergisi açıldı

"Kanuni Sultan Süleyman Marmaris'te" minyatür sergisi açıldı

Yurthaber 16-09-22 12:22

Gedik Sanat yeni sezonda çok sayıda etkinliği sanatseverlerle buluşturacak

Gedik Sanat yeni sezonda çok sayıda etkinliği sanatseverlerle buluşturacak

Yurthaber 13-09-22 12:43

Agnes Denes'in Yaşayan Piramiti Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak

Agnes Denes'in "Yaşayan Piramit"i Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak

Yurthaber 12-09-22 17:25

17. Alanya Uluslararası Caz Günleri, 22 Eylül'de başlayacak

17. Alanya Uluslararası Caz Günleri, 22 Eylül'de başlayacak

Yurthaber 11-09-22 15:39

Doğadan topladığı ağaç parçalarını sanata dönüştürüyor

Düzce'de özel şirkette güvenlik görevlisi Orhan Temel, boş zamanlarında atölyesinde, doğadan topladığı ağaç parçalarından süs eşyası ve dekoratif ürünler yapıyor - 44 yaşındaki Temel: - "Herkes piknik alanlarına gittiğinde alanın ne kadar güzel olduğunu söyler ama ben atıl ağaç bakıyorum, 'Bu ağaçtan ne gibi ürünler çıkarabilirim' diyorum"

Yurthaber 10-09-22 11:48

Yapay zekâ ile sanat üretmek sanıldığı kadar kolay değil

İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İpek Sucu: - "Yazılım ve animasyon gibi tasarımların da dijital sanat olarak kabul edildiği günümüzde dijital ortamda sanat eserlerini üretmenin kolaylık sağladığı düşünülmesinin aksine, teknolojide sanat üretmenin basit bir olgu olmadığı da ortaya çıkmaktadır" - "Dijital sanatta, sanat eserlerini ortaya çıkartmak için bilgisayar program bilgisini yüksek donanımda kullanarak sanat eserini şekillendirmek gerekiyor"

Yurthaber 25-08-22 09:54

Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da İpek Yolu'nda Meşk Konseri düzenlendi

Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da "İpek Yolu'nda Meşk Konseri" düzenlendi

Yurthaber 23-08-22 14:19

Kuruttuğu yaprakları sanat eserine dönüştürüyor

Balıkesir'de emekli albay Soner Göktürk, çeşitli işlemlerden geçirdiği kauçuk, dut, ayva ve armut ağaçlarının yapraklarına manzara ile insan, hayvan, doğa figürleri resmederek hazırladığı eserleriyle ilk kişisel sergisini açtı - Göktürk: - "Konya'da Hazreti Mevlana'yı anma etkinliklerinde bir sanatçının icra etmiş olduğu yaprak üzerine resimdeki hat sanatı beni derinden etkilemişti. Çabalarımın sonucunda yaprakları resimle buluşturdum"

Yurthaber 22-08-22 11:03

Kültür ve Turizm Bakanlığından sanatçı Semih Sergen için taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakanlığından sanatçı Semih Sergen için taziye mesajı

Yurthaber 06-08-22 12:13

Bartın'da engelli bireyler yaşam merkezinde becerilerini geliştiriyor

Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gün boyu spor, müzik ve el sanatları faaliyetlerine katılan engelli bireylere, gündelik hayatta temel ihtiyaçlarını refakatçi desteği olmadan karşılamalarına yönelik temel beceri kazandırılıyor - Merkez müdürü Orhan Şahin: - "Burada kurduğumuz seramızda domates, biber, salatalık gibi sebze fidelerini kendileri dikti. Şu an hasat zamanında da o seradan ürünleri toplayarak yemeklerini yapabiliyorlar"

Yurthaber 27-07-22 11:11