Tbmm Türkiye Büyük Millet Meclisi Haberleri

Son dakika: Ek Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi! TBMM 1 Ekim'e kadar tatile girdi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Bütçeye 1 trilyon 119.5 milyar lira eklenmesi öngörülüyor. Yasama faaliyetlerine ara veren Meclis, 1 Ekim'e kadar tatile girdi.

Haber 15-07-23 00:19

TBMM Başkanlık Divanı üyelikleri için yapılan seçime dair karar Resmi Gazete’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı'nın, başkanvekillikleri, katip üyelikler ve idare amirliklerine seçilen üyelerin listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 16-06-23 01:46

TBMM'de çocuk istismarını önlemek için komisyon kuruluyor! 5 partiden ortak önerge

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi 2002'de, 6 yaşındayken imam nikahıyla evlendirdiği iddialarından sonra TBMM harekete geçti. TBMM'de, 'çocuk istismarını' önlemek amacıyla araştırma komisyonu kurulacak. 5 siyasi partinin komisyon kurulmasına ilişkin verecekleri ortak önergeleri, 22 Aralık Perşembe günü Genel Kurul'da ele alınacak.

Haber 20-12-22 23:16

SON DAKİKA | TBMM'de yeni yasama yılı başladı! Erdoğan'dan önemli mesajlar: Yeni anayasa, ekonomi modeli, enflasyon ve asgari ücret...

Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 6. Yasama Yılı, törenle açıldı. Meclis Başkanı Şentop, yasama yılının açılışı dolayısıyla konuşma yaptı. Şentop'un ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye geldi. Konuşmasında birbirinden önemli noktalara değinen Erdoğan, yeni Anayasa konusunda çağrı yaparken seçimlerle ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan, Türkiye'nin ekonomi modeliyle ilgili de önemli ifadeler kullanırken enflasyon ve maaşlarla ilgili de dikkat çeken sözler sarf etti.

Haber 01-10-22 14:17

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? TBMM'de olağanüstü toplantı çağrısı, ÖTV kararı, 'çöp ev' dehşetinde yeni ayrıntılar...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. TBMM Genel Kurulu'nda olağanüstü toplantı daveti, çöp ev dehşetinden yeni ayrıntılar, ÖTV kararı, İstanbul'da açılan Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi, Fenerbahçe'den 8. transfer...

Haber 26-07-22 17:16

Son dakika: Gündem sağlık çalışanlarına şiddet! TBMM olağanüstü toplanıyor

Son dakika haberi... Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları nedeniyle düğmeye basıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, olağanüstü toplantı çağrısı üzerine TBMM Genel Kurulu’nu 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’da toplantıya çağırdı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal canlı yayında yaptığı açıklamada, "CHP'nin meclisi olağanüstü toplantıya çağrısı nezaketsizliktir. Biz pazartesi günü olağanüstü toplantı çağrısına katılmayacağız" dedi.

Haber 26-07-22 16:18

TBMM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 2022 TBMM 300 personel alımı başvuru şartları neler?

TBMM personel alımı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı, TBMM tarafından yayınlanan başvuru ilanı sonrasında merak konusu oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdari Teşkilatında ilk defa göreve başlayacaklar için sınav başvuruları alınmaya başlandı. 4 Temmuz tarihinde başlayan personel alımı başvurularının ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Peki, TBMM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 2022 TBMM 300 personel alımı başvuru şartları neler?

Haber 05-07-22 11:14

Son dakika: 2022 yılı ek bütçesi TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberine göre, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 30-06-22 00:09

TBMM'de Sayıştay'a yeni üyeler seçildi

TBMM Genel Kurulunda, Sayıştay'a 5 yeni üye seçimi için oylama yapıldı. Oylama sonucu yeni üyeler Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek, Mahmut Kazan ve Muhterem İnce oldu.

Haber 29-06-22 18:01

Raporun ayrıntıları paylaşıldı! 2 milyondan fazla kişi başvuru yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'nun 2021 yılı raporu ulaştı. Ayrıntıları paylaşılan rapora göre, 2021 yılında 2 milyondan fazla kişi, kamu kurumlarına 'bilgi edinme' başvurusu yaptı. En yüksek başvuru ise YÖK'e yapıldı. İşte detaylar...

Haber 28-06-22 23:03

3600 ek gösterge ve öğrenci affında yeni gelişme! TBMM'ye sunuldu

AK Parti, 3600 ek gösterge, çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi yarım kalanlara eğitime geri dönme imkanı veren öğrenci affının da yer aldığı ekonomiye ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Haber 28-06-22 21:09

Son dakika: TBMM'de kabul edildi! Stokçuluk yapanlara 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası

Son dakika haberine göre, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6'ncı Yargı Paketi ile stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek. Öte yandan yargıda hakim ve savcı yardımcılığı müessesesi getiriliyor. Hakim ve savcı yardımcılığı süresi 3 yıl olacak

Haber 23-06-22 23:00

Son Dakika: 2022 yılı ek bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-06-22 22:13

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den enflasyon mesajı! 'Pazara korumasız gidiyorum'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da enflasyondan olumsuz etkilenen dar gelirlinin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi. Ekonomi ile ilgili önemli mesajlar veren Bakan Nebati, "'Pazara çıktınız mı' diye bir arkadaşım sordu. Ben pazara gidiyorum, korumasız gidiyorum. Bir gün gelin Yeşilköy pazarına hep beraber gidelim." ifadelerini kullandı.

Haber 23-06-22 20:31

Resmi Gazete'de yayımlandı! TBMM'nin çalışma süresi uzatıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken TBMM, çalışmalara devam edecek.

Haber 23-06-22 01:11

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi! Bedelli askerlik...

Bedelli askerlik düzenlemesini de içeren Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi

Haber 22-06-22 20:07

CHP'li Yavuzyılmaz'dan Komisyon'da 'bebek' sürprizi! İlgi odağı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 1 haftalık kızı Derin'i Komisyon'a getirip, sürpriz yaptı.

Haber 16-06-22 22:59

Son dakika: Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar dikkat! 5 bin TL'nin altındaki borçlar silinecek

GSS borcu olanları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Meclis'e gönderilen torba kanun teklifi ile Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının bir kısmı silinecek. 5 bin TL'nin altındaki borçların silinmesine karar verilirken 5 bin liranın üzerindeki borçların yüzde 50'si peşin ya da taksitle ödenirse kalan miktar silinecek. İşte tüm detaylar...

Finans 16-06-22 12:13

Son Dakika: Kritik yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi! Gerçeğe aykırı bilgiyi, kamu barışını bozacak şekilde yayana hapis cezası

Son dakika haberi: Dezenformasyonla mücadeleyi hedefleyen internet haber sitelerini süreli yayın kapsamına alan düzenlemeleri de içeren yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 15-06-22 22:46

Libya tezkeresi TBMM'ye sunuldu

Libya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Haber 13-06-22 12:46

Müsilaja karşı önemli hamle... TBMM Genel Kurulunda kabul edildi!

Müsilaj ve imara ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Boğazlar ve Susurluk Havzası dahil Marmara Denizi Hidrolojik Havzası ve bu havzada yer alan illerden İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerinin tamamında belediyeler, 6 ay içerisinde iş termin planlarını Bakanlığa sunmak ve 3 yıl sonunda da ileri atık su arıtma tesislerini kurup işletmeye almak zorunda olacak.

Haber 10-06-22 01:13

Avukatlık Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'den geçti

TBMM Genel Kurulu'nda, Avukatlık Kanunu ile kira sözleşmelerine ilişkin düzenlemeler öngören kanun teklifi, kabul edildi.

Haber 08-06-22 22:07

Avukatlık Kanunu Genel Kurul'da! AK Parti ve MHP'nin ortak önergesiyle değişikliğe gidildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Avukatlık Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde AK Parti ve MHP'nin ortak önergesi ile değişikliğe gidildi.

Haber 08-06-22 01:11

Son Dakika: Bakan Koca duyurmuştu! AK Parti sağlık çalışanlarıyla ilgili yasa teklifini TBMM'ye sundu

Son dakika haberi: AK Parti, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenlenmesine ilişkin 14 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeyle ilgili, "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak ilk büyük adım atıldı" açıklamasında bulundu. İşte merakla beklenen yasa tasarısının detayları!

Haber 07-06-22 15:42

Google Türkiye'de de telif ödeyecek mi? TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı'ndan önemli açıklama

Google, Avrupa'da dijital telifle ilgili ödemeler konusunda bazı ülkelerle masaya oturarak 300'den fazla medya kuruluşa ödeme yapmayı kabul etti. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ise Avrupa'da bazı ülkelerle masaya oturan Google temsilcilerini Türkiye'ye davet ettiklerini söyledi. Yayman, Google yetkilileri telif konusuna pozitif yaklaştı. Biz Türkiye'de de benzer bir anlaşmanın olmasını istiyoruz" dedi.

Haber 03-06-22 11:36

Son dakika: Beklenen yasa teklifi TBMM'de kabul edildi! Cezalar daha da artıyor

Son dakika haberine göre, müsilajla mücadele ile çevre kirliliğini önlemeye ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık Komisyonunda kabul edildi. Yasa teklifi ile birlikte denizlerde kirliliğe yol açan atıklara verilen cezalar artırılacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 31-05-22 00:24

TBMM önünde feci kaza! Defalarca takla attı... 20 kişi yaralandı

Ankara'da feci bir kaza meydana geldi. TBMM’nin Dikmen girişinde dolmuş ile bir otomobil çarpıştı. Çarpışma sonucu 20 kişi yaralandı. Çarpışmanın etkisiyle minibüs devrilerek, sürüklendi. Can pazarının yaşandığı kaza anı mobese kamerasına yansıdı.

Haber 30-05-22 18:32

AK Partili Eyüp Özsoy'un Kılıçdaroğlu için 'fareler gibi kaçtı' ifadesi Meclis'i karıştırdı, Özgür Özel çılgına döndü

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Milletvekili Eyüp Özsoy'un CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili sözleri tansiyonu yükseltti. Özsoy'un "15 Temmuz gecesi kimin fareler gibi kaçtığını milletimiz iyi biliyor" sözleri sonrası CHP'li Özgür Özel adete çılgına döndü. Meclis'te yaşanan gerilimin ardından genel kurula ara verildi.

Haber 27-05-22 09:33

Son dakika: Teklif Meclis'e sunuldu! İnternete yeni düzenleme: Hapis cezası geliyor

Son dakika haberi: Dezenformasyonla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi AK Parti ve MHP’nin ortak imzası ile TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle, internet haber siteleri süreli yayınlara dahil ediliyor. Öte yandan İnternet haber siteleri de artık ilanlardan faydalanabilecek. Yeni düzenlemelerle ayrıca yanlış bilgiyi yaymaya da bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası getiriliyor.

Haber 26-05-22 19:34

Son dakika: AK Parti'den sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenleme açıklaması! 3600 ek gösterge kapsamına alınacak

Son dakika haberi: AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemelere ilişkin açıklamada bulundu. Mustafa Elitaş, yasal düzenlemelerin mayısta TBMM'nin gündemine getirileceğini söyledi. Söz konusu yasal düzenlemeler arasında hemşireler ile diğer sağlık bilimi lisansiyerlerinin de 3600 ek gösterge kapsamına alınacağı bilgisi yer alıyor.

Haber 05-05-22 17:11

29 Nisan'da ne oldu? Tarihte güne damga vuran olaylar 29 Nisan!

29 Nisan kimileri için sıradan bir tarih olabilir. Her tarih dünya ve insanlık tarihi açısından önemlidir. 29 Nisan'da olan önemli olaylar yaşadığımız çağın belki de bu hale gelmesine sebep oldu. Ancak bazı tarihler yüzyıllar geçse de hatırlanır ve onların önemi diğerlerine göre daha büyüktür. Tarihte bugün neler olduğunu kimlerin doğup, kimlerin öldüğünü hangi önemli buluşun ortaya çıktığını gelin birlikte inceleyelim. İşte 29 Nisan'da olan olaylar!

Haber 29-04-22 08:45

5 siyasi parti anlaştı! Yaşlıların sorunları araştırılacak

TBMM yaşlıların sorunlarını araştıracak. Yaşlıların sorunları ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla, 5 siyasi partinin ortak önergesi ile TBMM Araştırma Komisyonu kuruldu.

Haber 26-04-22 19:33

Son Dakika: Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti

Son dakika haberi: Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifine tepki göstererek "Bu, ahlaksız bir tekliftir" ifadelerini kullanmıştı. Çelik açıklamasında "Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclisin çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasi ahlaksızlıktır." demişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-04-22 20:08

AK Partili vekiller tepki gösterdi! Kılıçdaroğlu Mecliste konuştu: Bu baskıcı dönemin...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde bu ülkeye bolluk ve bereket getireceklerini ifade ederek, "Hakkın, hukukun, adaletin bir kişinin iki dudağı arasında olduğu bu baskıcı dönemin sonu yaklaşmaktadır" diye konuştu.

Haber 23-04-22 16:28

TBMM'de 23 Nisan özel oturumu şenliğe döndü! Mustafa Şentop'un esprisi kahkahalara boğdu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Çocuk Oturumu yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen oturum Mustafa Şentop başkanlığında açıldı. Oturumda Mustafa Şentop'un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e hitaben yaptığı espri kahkahalara neden oldu.

Haber 23-04-22 15:16

23 Nisan sözleri şiirleri 2022! En anlamlı, yeni, güzel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri sözleri...

23 Nisan sözleri ve şiirleri, yarın kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de milli bayram olarak kutlanıyor. Kosova Cumhuriyeti'nde ise 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı olarak kutlandığı biliniyor. İşte en yeni, en güzel, resimli 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sözleri, şiirleri...

Haber 23-04-22 09:33

En yeni, resimli 23 Nisan mesajları sözleri! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajları ve sözleri 2022!

23 Nisan mesajları ve sözleri, yarın kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de milli bayram olarak kutlanmaktadır. Kosova Cumhuriyeti'nde ise 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı olarak kutlandığı bilinmektedir. Biz de sizler için en yeni, resimli 23 Nisan mesajları ve sözlerini derledik...

Haber 23-04-22 09:32

TBMM 102 yaşında! Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 102. yıl dönümü kutlanıyor. Dünyada çocuklara milli bir bayramın armağan edildiği tek ülke Türkiye... Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun…

Haber 23-04-22 07:49

Son Dakika: Kritik yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi! Vergi istisnası...

Son dakika haberi: Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Teklifle; Yabancı paraların 2022 yılı sonuna kadar Türk lirasına dönüştürülmesi durumunda, elde edilen faiz ve kar payları vergi istisnası kapsamına alınacak. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 15-04-22 19:37

Son dakika | AK Parti kritik teklifi Meclis'e sundu

Son dakika haberine göre, AK Parti, ekonomik düzenlemeleri de içeren 20 maddelik torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Finans 12-04-22 17:10

TBMM'de kabul edildi! Pandemide kirasını ödeyemeyen esnafa müjde

Salgın döneminde iş yeri kapanan ve kirasını ödeyemeyen esnafa kira müjdesi geldi. Oluşan mağduriyetleri gidermek için yasal düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme ile koronavirüs salgını döneminde kirasını ödeyemeyen esnafa destek haberi geldi.

Finans 11-04-22 14:55

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, ödenecek? 2022 Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Zamlandı mı?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? sorusunun yanıtı Ramazan ayı sürerken milyonlarca emekli tarafından merak konusu oldu. Yükselen enflasyon verilerine göre bu yıl bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı araştırılıyor. Peki Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, ödenecek? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Zamlandı mı? İşte detaylar...

Haber 11-04-22 09:41

TBMM'de kabul edildi! Bakan Koca sosyal medyadan duyurdu: Gözünüz aydın arkadaşlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de kabul edilen yasayla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Uzmanlık eğitimini Sağlık Bakanlığı kadrosuyla Tıp Fakültesinde yapanların mecburi hizmet süresi, diğer uzman arkadaşlarımızın mecburi hizmet süresi düzeyine iniyor. Gözünüz aydın arkadaşlar!" ifadesini kullandı. Açıklamasının devamında Bakan Koca, "Asistanlarımızdan artık yüklenme senedi, kefalet senedi alınmayacaktır" dedi.

Haber 08-04-22 06:27

SON DAKİKA | Hangi ilden kaç milletvekili çıkacak? İllere göre dağılım netleşti, Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika haberi: İllerin milletvekili sayıları belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararına göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı netleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Ankara ve İstanbul 3; İzmir ve Bursa ise 2 seçim bölgesine ayrıldı.

Haber 05-04-22 06:37

Son Dakika: Seçim Kanunu Teklifi Genel Kurulda kabul edilerek yasalaştı! Seçim barajı düştü... İşte tüm detaylar

Son dakika haberi: Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde olan ve seçim barajının yüzde 7'ye indirilmesini de içeren seçim kanunu teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. İşte son dakika gelişmesi ve seçim barajı ile ilgili tüm detaylar...

Haber 31-03-22 20:43

Spor Yasası, komisyonda kabul edildi! Yeni dönem...

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.

Spor 31-03-22 10:14

Yeni Spor Yasası teklifi komisyonda kabul edildi

AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin ortak imzasıyla hazırlanan Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.

Haber 30-03-22 22:38

Seçim Kanunu Teklifi'nin birinci bölümü TBMM'de kabul edildi! Seçim barajı düşüyor

AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin ortak imzasıyla hazırlanan Milletvekili Seçimi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 7 madde TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre, seçimlerde yüzde 10 olarak uygulanan ülke seçim barajı yüzde 7'ye indiriliyor. Salt TBMM'de grup kurmuş olmak, seçime katılabilmenin yeter şartından biri olamayacak. İşte detaylar!

Haber 30-03-22 21:32

İlk kez ceza kanununa giriyor! Israrlı takibe hapis cezası

Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini öngören düzenlemeleri içeren 'Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Kabul edilen teklifle, 'ısrarlı takip' ceza kanununa ilk kez giriyor. Israrlı takibe 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek. Düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulu'nun gündeminde olması bekleniyor.

Haber 30-03-22 06:57