YURTHABER

Hakkari Üniversitesi 4. Mezunlarını Verdi

Hakkari Üniversitesi, 4. mezunlarını verdi. Bu yıl 660 öğrencinin mezun olduğu okulda önümüzdeki yıl Türkçe...

Hakkari Üniversitesi 4. Mezunlarını Verdi

Hakkari Üniversitesi, 4. mezunlarını verdi. Bu yıl 660 öğrencinin mezun olduğu okulda önümüzdeki yıl Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi ve Yabancı Dil bölümleri açılacak.

Hakkari Üniversitesi'nde, öğrencilerin yanı sıra velilerin de katıldığı mezuniyet töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylarla çekildi. Hakkari Üniversite Hakkari Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Battal Arslan, Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Tahir Yaşar, MİT Bölge Müdürü Metin Bozer, Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Lütfi Özdemir, İŞKUR Müdürü Ahmet Kızılkaya, bazı öğretim elemanları, çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Battal Arslan, "Bu yıl 4. mezunlarımızı veriyoruz. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bizler, her zaman öğrencilerimizle birlikte olmaya çalıştık. Hükümetimizin daha önce almış olduğu kararda Türkiye’nin 81 ilinde üniversite oluşturulması için gerekli adımlar atıldı. Ve biz de bu adımların öncülüğünü yapıyoruz. Bu adımlar meyvelerini vermeye başladı. Bu yıl üniversitemizden 660 öğrenci mezun ediyoruz. Rektörümüz, üniversitenin daha geliştirilmesi için çok çaba harcıyor. Bu konuda bütün Hakkarili vatandaşlardan destek istiyoruz. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi ve Yabancı Dil bölümlerinin öğrencileri burada eğitimlerine başlayacak." dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra öğretim elemanları ve öğrenciler, birlikte hatıra resim çekerek hep birlikte havaya kep fırlattı. Öğrencilerin mezuniyet töreni için il dışından gelen veliler de öğrencilerin bu mutlu gününü paylaştı. Daha sonra öğretim elemanları, veliler ve öğrenciler, birlikte Kürtçe şarkılar eşliğinde eğlendi.