YURTHABER

Hamza Bektemur'un Ramazan Bayramı mesajı

24. Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Hamza Bektemur, Ramazan Bayramı nedeniyle bayram mesajı yayınladı.

Hamza Bektemur'un Ramazan Bayramı mesajı

İş adamı Bektemur, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti: "Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da aynı şekilde yüreklerimizde taşıyoruz.

Millet olarak, bu insanların yaşadığı acılara, bu insani trajedilere kayıtsız kalmamalyız. Yüzyıllarca barış ve adalete öncülük eden güzel ülkemiz, ne mutlu ki, günümüzde de yaşanan hiçbir insani drama seyirci kalmıyor; dünyanın neresinde olursa olsun yoksul ve mazlum halklar için bir umut ülkesi olmayı sürdürüyor" diye konuştu.

“Rahmet ve mağfiret mevsimi on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak, sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız diyen Hamza otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hamza bektemur; şunları aktardı:

“Bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma üst kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir.

Önemle vurgulamak gerekirse; Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir gün değil, insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.

Kalbimizdeki manevi duygu yoğunluğu ile, yerine getirmeye çalıştığımız sorumlulukların, kişiliğimizi ve davranışlarımızı kemale erdiren güzel ahlâk ile bütünleşmesi, içimizde yeşerttiğimiz umut ve huzurun bütün insanlık alemini kaplaması, farklılığı zenginlik sayabilen bir anlayışla sevgi ve kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşma temennisiyle, tüm Ardahanlı, Göleli, Çıldırlı, Posoflu, Hanaklı ve damallı hemşerilerimin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, bayramın Ardahan'ımıza, ülkemize ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz ederim. "Unutmayalım ki, bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür.

Bayramlarımızı bireyselleştirmek, bu günleri yalnızca tatil vesilesi kılmak, bizim kültürümüze ve bayramın ruhuna aykırıdır. Onun için vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum: Bayram sevincimizi, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı asla ihmal etmeyelim, sevinçte de kederde de onlarla birlikte olduğumuzu gösterelim. Aynı şekilde, şehitlerimizin yadigarlarını, ailelerini, çocuklarını, kahraman gazilerimizi, yetimlerimizi de unutmayalım. Bu düşüncelerle yurtta ve yurt dışında bulunan bütün hemşerilerim, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum" " ifadelerine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın