YURTHABER

Hayvanları yangında telef olan besiciye, imece usulü bağışlanan "küçükbaşlar" teslim edildi

Hayvanları yangında telef olan besiciye, imece usulü bağışlanan "küçükbaşlar" teslim edildi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Tuzaklı köyünde ağılında çıkan yangında 56 küçükbaş hayvanı telef olan besiciye, imece usulü bağışlanan koyunlar ile keçiler teslim edildi.

Vali Bilal Şentürk, 10 Şubat'ta ağılında çıkan yangında 56 küçükbaş hayvanı telef olan Ali Savcı'yı Tuzaklı köyünde ziyaret etti ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kaymakamlık, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bilecik Damızlık Koyun ve Keçi Birliği ile hayırsever vatandaşların destekleriyle bağışlanan koyunlar ile keçileri Savcı'ya teslim eden Vali Şentürk, "Üreticimize, telef olan hayvanlarının yerine 65 küçükbaş hayvan temin edildi. İmece usulüyle mağdur olan vatandaşımızın yarası sarılmış oldu. Mala gelen yaralar sarılıyor. Burada milletimizin inancından, örf ve geleneğinden gelen güzel bir hasletin tezahürünü yaşadık." dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş da birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirmenin mutluluğu yaşadıklarını ifade etti.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön