YURTHABER

HİV'li kıza cinayete teşebbüsten dava

Adana'da fuhuş yoluyla 2 kişiye HİV virüsü bulaştıran 24 yaşındaki L.A. hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüsten dava açıldı.

HİV'li kıza cinayete teşebbüsten dava

Adana'da fuhuş yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınıp yapılan kontrollerinde HİV virüsü taşıdığı saptanan ve virüsü iki kişiye bulaştırdığı belirlenen 24 yaşındaki L.A. hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla dava açıldı.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, Adana Seyhan’da yaşayan ve kendisini Çukurova Üniversitesi İktisat öğrencisi olarak tanıtan L.A.’nın (24) fuhuş yaptığı ihbarı üzerine polis, genç kadının evini izlemeye aldı. Mart ayında apartmana giren çıkan erkek sayısının artması üzerine daireye baskın yapıldı. L.A. ile Ç.Ö. yatakta yakalanırken aynı gün L.A. ile 50 lira karşılığı birlikte olan Y.Ç. de gözaltına alındı. L.A.’nın Zührevi Hastalıkları Hastanesi’ndeki tetkiklerinde HIV (AIDS’e neden olan virüs) taşıdığı belirlendi.

HİVli kıza cinayete teşebbüsten dava | video.mynet.com

‘KASITLI YAPTI’ İDDİASI Cumhuriyet savcılığı, HIV’li olduğunu bile bile cinsel ilişkiye girdiği, 2 kişiye bu virüsü bulaştırarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla L.A. hakkında Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla dava açtı.

İddianamede “Korunmadan cinsel ilişkiye girdikleri, böylece şüphelinin HIV taşıması ve bunu müştekilere bulaştırmak suretiyle ölümlerine sebep olacak şekilde cinsel ilişkiye girerek her iki müştekiye karşı ayrı ayrı atılı suçu işlediği anlaşılmıştır” denildi.

ÖNCE MÜEBBET İSTEDİ Savcı, L.A. hakkında önce TCK’nın ‘kasten öldürme’ suçunu kapsayan 81/1. maddesine göre müebbet hapis cezası istedi. Ancak eylemin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle cezasının 15 yıla indirilmesini talep etti.

İki kişiyle cinsel ilişkiye girmesi nedeniyle cezanın 2 kez uygulanmasını, yani toplam 30 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

‘GEÇİM KAYNAĞIM’ Tutuksuz olarak yargılanan ve hâkim karşısına çıkmayı bekleyen L.A., 3 yıldır geçimini fuhuş yaparak sağladığını anlattı. İki kez fuhuş yüzünden cezaevine girip çıktığını da belirten L.A.şunları söyledi: “Ben evimde tanımadığım kişilerle cinsel ilişkiye girmem.

Telefonla görüşür, dışarıda ilişkiye girerim. Y.Ç. ile evimde cinsel ilişkiye girdim. Kendisine hasta olduğumu söylemedim. Ancak korunarak ilişkiye girdim. Daha sonra, arkadaşım Ç.Ö. ile evde sohbet ederken polisler bastı. Ç.Ö. ile o gün ilişkiye girmedim.

Daha önce girmiştim. Ona da hasta olduğumu söylememiştim. Geçimimi sağlamak için mecburen hasta halimle fuhuş yapmaya devam ettim. Ancak korunarak ilişkiye giriyordum.”

2 ERKEK TEMİZ ÇIKTI

Gözaltına alınıp serbest bırakılan Y.Ç. ve Ç.Ö. ise “Bize HIV taşıdığını söylememişti. Korunmadan ilişkiye girdik. Kendisinden şikâyetçiyiz. Bize ne olacak?” dedi. Y.Ç. ve Ç.Ö.’nün ilk kan tahlillerinde HIV’e rastlanmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
sizde uçkurlarınıza hakim olun erkekler işinizi evleneek helal yönden görün
NERDEN BAKSAN TUTARSIZLIKK.2 KİŞİNN SAĞLI İLE OYNAMA V.S
o iki kişinin ne işi var orda.. Gitmesinler bulaştırmasınlar. Arkadaş kimsede Allah korkusu kalmamış .... Yazık..:S
way arkadas genclık nereye gıdıyor ya ayıp
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın