YURTHABER

İçişleri Bakanı Şahin Ve Genelkurmay Başkanı Özel Yaralı Askerleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Van’daki hastanelerde tedavi gören...

İçişleri Bakanı Şahin Ve Genelkurmay Başkanı Özel Yaralı Askerleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Van’daki hastanelerde tedavi gören yaralı askerleri ziyaret ettiler.

Van'da şehitler için düzenlenen uğurlama törenine katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, daha sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet kılıçlar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile birlikte Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçtiler. İlk olarak Hastane Başhekimi Necmettin Bilici’yi makamında ziyaret ederek yaralılar hakkında bilgiler alan Şahin ve beraberindekiler, daha sonra servise çıkarak yaralı askerleri odalarında ziyaret ettiler. Askerlere geçmiş olsun dileklerinde bulunan Bakan Şahin ve Genelkurmay Başkanı Özel, koridorlarda bekleyen hasta ve hasta yakınlarına da 'Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunduktan sonra buradan ayrıldılar. Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularına Bakan Şahin, “Hakkari Valimiz gerekli açıklamaları yapıyor” demekle yetindi.

Bakan Şahin ve Genelkurmay Başkanı Özel, ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne geçtiler. Burada da YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner tarafından karşılanan Şahin ve beraberindekiler, yaralı askerleri ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Bakan Şahin ve Genelkurmay Başkanı Özel, daha sonra Van’da ayrılmak üzere Van Jandarma Filo Komutanlığı’na geçtiler.