YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İGÜ'lü öğrenciler GastroAntep Local Chef Üniversiteler Yarışması'nda 3'üncü oldu

Yarışmada İGÜ'yü Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Samet Tutuş, Özge Özkan ve Esra Çoraksu temsil etti

İSTANBUL (AA) - İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Gaziantep'te düzenlenen 4. Uluslararası Gastronomi Festivali (GastroAntep) kapsamındaki Local Chef Üniversiteler Yarışması'nda 3'üncü oldu.

İGÜ açıklamasına göre, Gaziantep'te "Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik" temasıyla düzenlenen GastroAntep'te üniversitelerin gastronomi bölümü öğrencilerinin yeteneklerini sergileyebilecekleri "Local Chef Üniversiteler Yarışması" düzenlendi.

Öğrencilerin okulda öğrendiklerini uygulama fırsatı bulduğu yarışmaya sadece 6 üniversite davet edilirken, her üniversiteden 3 öğrenci katıldı.

Yarışmada İstanbul Gelişim Üniversitesi'ni Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Samet Tutuş, Özge Özkan ve Esra Çoraksu temsil etti.

Tutuş, Özkan ve Çoraksu; başlangıç menüsünde soğuk kelle paça ve beyran jel, ana yemekte kuzu gömlek yağına sarılı acılı kıyma ve kuzu sırtı, tatlı olarak da Antep fıstıklı çıtır kadayıf ve baklava katları yaparak Türk mutfağının unutulmaz lezzetlerini büyük bir başarıyla sergiledi. İGÜ'lü öğrenciler yarışmada 3'üncü oldu.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler