YURTHABER

İkbal Anafen Dershanesi başarılı öğrencisini bilgisayarla ödüllendirdi

Giresun İkbal Anafen Dershanesi, 500 tam puanıyla OYP Türkiye 9.su ve 7 ve 8. sınıf...

İkbal Anafen Dershanesi başarılı öğrencisini bilgisayarla ödüllendirdi

Giresun İkbal Anafen Dershanesi, 500 tam puanıyla OYP Türkiye 9.su ve 7 ve 8. sınıf SBS Türkiye birincisi olan Yiğit Korkmaz’ı ödüllendirdi. Dershane başarılı öğrencisine bin TL ve dizüstü bilgisayar hediye etti.
İkbal Fem Dershanesi'nde düzenlenen törende konuşan Yiğit Korkmaz, her şeyden önce kendine zaman ayırmanın önemli olduğuna vurgu yaptı. Korkmaz, başta ailesi olmak üzere çevresindeki herkesin kendisine destek olmasının başarısının altında yatan en önemli etkenlerden biri olduğunu söyledi.
Oğlunun başarısıyla ilgili konuşan baba Mehmet Korkmaz ise sınav sürecinde oğlunun çok stresli bir dönem geçirdiğini aktardı. Ergenlik döneminin verdiği bir takım problemlerin olduğunu ailelerin anlaması gerektiğini belirten baba Korkmaz, bu süreçte anne-babaların devamlı 'ders çalış' komutlarıyla stresi yoğunlaştıran değil, gencin stresini alan, bir görev üstlenmesi gerektiğini söyledi. Çocuğun tek derdinin sınavı kazanmak olmadığını ailelerin anlamasının önemine dikkat çeken Korkmaz, oğlunun hedefleri konusunda da tercihlerini yapabilecek olgunlukta olduğunu dile getirdi.
Ödül takdiminin ardından konuşan İkbal Anafen Dershanesi Müdürü Taner Yener ise bir öğrenicinin başarılı olabilmesi için, öğrenci-aile-dershane işbirliğinin şart olduğuna vurgu yaptı.
Yener, Yiğit Korkmaz'ın zamanı çok iyi değerlendirebilmesinin ve çok kitap okumasının başarısının altındaki önemli etkenlerin başında geldiğini belirtti.