YURTHABER

İş Adamını Öldüren Çete Yakalandı

İzmir’de geçtiğimiz ağustos ayında bir iş adamını öldürmekle suçlanan suç örgütüne yönelik 3 ilde eş...

İş Adamını Öldüren Çete Yakalandı

İzmir’de geçtiğimiz ağustos ayında bir iş adamını öldürmekle suçlanan suç örgütüne yönelik 3 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, gözaltına alınan katil zanlılarının polise tehditkar sözleri dikkat çekti.

İzmir’in Urla ilçesinde geçtiğimiz ağustos ayında izlediği bağ bozumu şenliklerinin ardından bir otomobilden açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybeden iş adamı Ayhan Çelenk’in (37) katil zanlıları, İzmir merkezli olarak İstanbul ve Aydın’da eş zamanlı düzenlenen operasyonla yakalandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ağustos ayından bu yana yürüttüğü geniş çaplı soruşturma sonrasında teknik takibini tamamlayan ekipler operasyon için düğmeye bastı. Operasyonun İstanbul ayağını titizlikle gerçekleştiren ekiplerin polis kamerasındaki görüntüleri nefes keserken, ekipler akşam saatlerinde zanlılardan S.T. ile R.Ç.’nin bulunduğu evin etrafını kuşattı. Özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda kapıyı koçbaşı ile kırarak içeri giren ekipler, zanlıları kıskıvrak yakaladı.

İş adamı Ayhan Çelenk’i öldürmek ve öldürmeye azmettirmek suçlarından gözaltına alınan S.T. (28), N.A. (34), U.O. (24), R.B. (34), R.A. (35), A.K. (37), Z.A. (36), S.Ç. (28), R.Ç. (59), M.T. (34) ve küçük yaştaki M.O. olmak üzere toplam 11 kişi adliyeye sevk edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlıların adliyeye sevkleri sırasında “Herkesin kafasına sıkacağım”, “Hak eden herkes hakkını alır” şeklinde tehditler yağdırması dikkat çekti.