YURTHABER

Kadın Meclisi'nden Ziyaretler

İzmit Kadın Meclisi, Akçakoca, Terzibayırı ve Karabaş Mahallerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla sohbet ettiler.Asuman Sert başkanlığındaki...

Kadın Meclisi'nden Ziyaretler

İzmit Kadın Meclisi, Akçakoca, Terzibayırı ve Karabaş Mahallerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla sohbet ettiler.

Asuman Sert başkanlığındaki İzmit Kadın Meclisi, Terzibayırı'ndaki ziyarette umreden dönen Güner ve Hasan Güntut çiftine hoş geldin diyen Kadın Meclisi'nin ikinci durağı eşini kaybeden Fatma Bayram'ın evi oldu. Fatma Bayram'a ziyaret için teşekkür ederek, "Evimizin girişinde merdiven yoktu ve bu yüzden de eve giriş çıkış sırasında büyük güçlük çekiyorduk. İzmit Belediyesi’ne durumu bildirdik ve kısa süre de merdiven yaptılar. Eğer merdiven yapılmamış olsaydı eşimin cenaze sırasında çok zorluk çekecektik, başkanımız Nevzat Doğan'a teşekkür ederim" dedi. Terzibayırı Mahallesinde gerçekleştirilen ziyaretlere mahalle muhtarı Cengiz Kurtuluş da katıldı.

Akçakoca Mahallesinde yapılan ziyarette ise İzmit Kadın Meclisi, yakın zamanda İzmit Belediyesi tarafından restore edilerek hizmete sunulan Elbeyoğlu Konağı'nın gelininin evine konuk oldu. 70 yaşındaki Sevim Elbeyoğlu, Elbeyoğlu Konağı’na gelin gidişini, rahmetli eşini, İzmit’in nasıl geliştiğini anlattı. Elbeyoğlu, doğduğundan beri mahallesinden hiç ayrılmadığını, halen doğduğu baba evinde yaşadığını ve komşuluk ilişkilerinin çok güçlü olduğunu belirterek İzmit Kadın Meclisi'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İzmit Kadın Meclisi son olarak Karabaş Mahallesinde ikamet eden Müşerref Güvendik'i de ziyaret etiler.

Kadın Meclisi'nden Ziyaretler