YURTHABER

Kağızman Aras Anadolu lisesinden Aşure ikramı

Kağızman Aras Anadolu lisesinden Aşure ikramı

Kağızman Aras Anadolu lisesinden Aşure ikramı

Kağızman Aras Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen aşure gününe Kağızman ilçe , Milli Eğitim Müdürü Efrail Deniz ,Kağızman ilçe Şube Müdürleri,Kağızman Aras Anadolu Lisesli Müdürü Tufan Ayhan,Kağızman Anadolu Lisesi Müdürü Ali Altun,Kağızman İmam Hatip Lisesi Müdürü Suat Güner,Çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul salonunda düzenlenen aşure etkinliğinde, yaklaşık 800 öğrenciye aşure dağıtıldı. Etkinlikte konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Efrail Deniz, “Aşure bizim tarihimiz ve kültürümüzde çok derin izleri olan bir aydır. Bu bizim milletimizin birliği ve beraberliği için önemli olan tarafları var. Kağızman’da bizim Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Değerler Eğitimi Projemiz var. Bu proje çerçevesinde dini yaklaşımlar konusunda ve birlik beraberlik konusunda da etkinliğimiz var. İlkini Kağızman Aras Anadolu lisesinde gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlik bir çok okulda da devam edecek. Okul yönetimimize teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve beraberliğimize katkı sunmasını temenni ediyorum” dedi.

Aras Anadolu Lisesi Müdürü Tufan Ayhan ise, “Muharrem ayı dolayısıyla, bu ayın ruhuna uygun bir şekilde, onları tatlılıkla muhabbetle bir araya getirmeye çalışan faaliyetleri bu ayda yoğunlukla yaşıyoruz” diyerek şu şekilde konuştu:“896 öğrencinin eğitim gördüğü, 44 öğretmenin görev verdiği bir okul Aras Anadolu Lisesi. Çocuklar çok cevval ve gözleri ışıldıyor. Çocukların bu tür etkinliklere ihtiyacı var. Toplumumuzda insanların bir araya gelemediğini hep söyleye geliyoruz, bunun da sosyal yaşam içinde Muharrem ayı kapsamında bu aşure etkinliği, çocuklarımızı kaynaşmaya, yardımlaşmaya, kardeşliklerini güçlendirmeye yarayan güzel bir etkinlik oldu”dedi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın