YURTHABER

Kağızman Devlet hastanesinde çocuk doktoru yok

Kars Kağızman Devlet Hastanesinde istifa eden çocuk doktorunun yerine yenisi atanmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyor

Kağızman Devlet hastanesinde çocuk doktoru yok

Kars Kağızman Devlet Hastanesinde istifa eden çocuk doktorunun yerine yenisi atanmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Sağlık durumu kötü olan bebekleri, doktor yokluğu nedeniyle hastanede yatırılamıyor. Bu bebekler Kars Devlet hastanesi veya başka hastanelere sevkleri de sorun oluyor. Dolayısıyla Erzurum ve Kars gibi iller, yatak yokluğu nedeniyle, Kağızman’dan gidecek hastayı kabul etmiyor. Vatandaşlar ise çok ciddi problemlerle karşılaşıyor.

Çocuk hastalıkları uzmanı sıkıntısının yanı sıra kadın doğum doktoruna da gideceği duyumları Kağızmanlıları iyice sıkıntıya soktukları iddia ediliyor, Yetkililerin Kağızman Devlet hastanesindeki doktor sıkıntısını uzun süreden bu yana Kars Sağlık Müdürlüğüne bildirdikleri halde her hangi bir sonuç alınmadığı görüldü.

Vatandaşlar konuşmasında Kağızman Devlet hastanesi bölge hastanesi gibi hizmet veren hastanelerinin 50 yatak kapasiteli olmasına rağmen uzman çocuk doktoru bulunmamasının sıkıntıya neden olduğunu kaydettiler.

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ İŞLEVSİZ KALDI

Kars’a bağlı bütün ilçelerdeki birçok hastanede, çocuk yoğun bakım ünitesi bulunmadığını,Sadece Kağızman devlet Hastanesi'nde ise 16 küvezli bir ünitenin mevcut olduğu halde, bu ünitenin doktoru olmayınca işlevsiz kaldı,Çocuk doktoru olmadığı gibi vatandaşlarında diğer hizmetlerde olduğu gibi bu üniteden de yararlanamadığını bildirdi.

Hastaneye çocuklarını getiren bazı vatandaşlar Çocuk doktor olmadığı için sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.