YURTHABER

Kars Belediyesi'nin Modern Hizmet Binası’nın Yapımı Devam Ediyor

Kars Belediyesi’nin modern hizmet binasının yapımı hızla devam ediyor.Temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,...

Kars Belediyesi'nin Modern Hizmet Binası’nın Yapımı Devam Ediyor

Kars Belediyesi’nin modern hizmet binasının yapımı hızla devam ediyor.

Temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tarafından atılan belediye hizmet binasının yapımı hızla devam ederken binanın 2013 yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kars’a yakışır bir hizmet binası yapıldığını söyledi.

Bozkuş; “Belediye binamızın inşaatına başladık. Hızlı bir şekilde çalışmlare devam ediyor. Kaba inşaatını bu yıl tamamlamayı düşünüyoruz. İlgili firma da çalışmlarını bu doğrultuda yapıyor” dedi.

2013 Eylül ayı sonu itibariyle Kars’a yakışır modern hizmet binasının tamamlanarak belediyeye devredileceğini ifade eden Nevzat Bozkuş; “Çok amaçlı hizmet binası tamamşlndığında hamen buraya taşınacağız. Yapımı devam eden hizmet binası için en ince ayrıntıya kadar düşündük. İçerisinde bütün birimlerinin olacağı hizmet binamızda Karslılara hizmet vereceğiz. Her şey çok güzel gidiyor. Tarihi hizmet binası bütün görkemiyle ortaya çıkacak. Bu şehire ayrı bir güzellik katacak” diye konuştu.

49 YILLIĞINA KİRAYA VERİLMİŞTİ

Göreve başladıklarında ilk işlerinin eski belediye binasının geri alınarak yerine modern hizmet binası yapmak olduğunu kaydeden Bozkuş; “Biz göreve geldiğimizde Kars Belediyesi’ne ait eski Belediye Hizmet binası 06.06.2005 tarih ve 99 sayılı Belediye Meclis Kararı ile Eski Hizmet Binası’nın turistik otel yapmak şartıyla 49 yıllığına Yap-İşlet-devret modeli ile kıraya verilmesi ve 21.06.2005 tarih ve 220 sayılı Belediye Encümen Kararı ile ihaleye çıkarılmasına karar alınmıştı. 11.07.2005 günü yapılan kapalı teklif usulü ile ihalede Ultramar Sağlık Hizmetleri Tic.Ltd.Şti idari teknik şartnameye uygun olarak Eski Hizmet Binasını turistik otel yapacağını ve taşınmazın tesliminden sonra 28 ay sürede yapacağını, 43 yıl sonra belediyeye teslim edeceğini, beyan ve teklif etmiş söz konusu işin ihalesini almıştı. Biz itiraz ettik. Tarihi binayı ilgili firma ile anlaşarak karşılık ihaleyi fesh edip binayız geriye aldık. Şimdi de gördüğünüz gibi çok güzel bir bina yapılıyor. Kars’a Kars Belediyesi’ne” şeklinde konuştu.

Kars Belediye Başkanlığı’nca yaptırılan Modern Hizmet Binası’nda çok amaçlı salonlar, dinlenme salonu, sosyal tesisler, lokal, Meclis Salonu, Encümen toplantı salonu, toplantı odaları, nikah salonu ve otopark yapılacak. Kültür ve Tabiat Varlığı olarak tescilli olan binanın 2013 yılında tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın