YURTHABER

Kars'ta karların erimesiyle hayvanlar merayla buluştu

Kars'ta karların erimesiyle hayvanlar merayla buluştu

Türkiye'nin en yüksek yerleşim yerleri arasında yer alan kışın uzun ve çetin geçtiği Kars'ın Sarıkamış ilçesinde karların erimesiyle büyük ve küçükbaş hayvanlar meralara çıkmaya başladı.

Sarıkamış'ta havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle karlar eridi, meralar açan çiçeklerle bahar renklerine büründü. Besiciler de hayvanlarını meralara çıkartarak otlatmaya çalıştı.

İlçenin 2 bin 300 rakımlı Acısu mevkisinde ise karların erimesiyle hayvanlarını otlatmaya çıkaran besicilerden Kıyas Budak, AA muhabirine, kış mevsiminin bu sene uzun geçtiğini belirtti.

Hayvanların uzun bir süre ahırlarda kaldığını ifade eden Budak, "Karlar eridi biz de hayvanlarımızı otlatmaya çıkardık. Kar yeni kalktı, ot yok yağmur da yağmadı." dedi.

Minik çobanlardan Habip Budak ise çayırlarda karın yeni eridiğini, hayvanlarını çiçekler arasında otlatmaya başladıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler