YURTHABER

Kars'ta üniversiteliler harçlıklarıyla aldıkları mamalarla köpekleri besledi

Kars'ta üniversiteliler harçlıklarıyla aldıkları mamalarla köpekleri besledi

Kars'ta "4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü" dolayısıyla bir araya gelen üniversite öğrencileri sahipsiz köpekleri besledi.

Kafkas Üniversitesi öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla kampüs içindeki sahipsiz köpekler için mama aldı.

Öğrencilerden Rozalinda Ubiç, AA muhabirine, sahipsiz hayvanlar için duyarlılık oluşturma adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Sokaklarda ve üniversite kampüsü içerisinde çok fazla başıboş köpek ve kedi bulunduğunu belirten Ubiç,"Bugün '4 Nisan Sokak Hayvanları Günü' olduğu için okulumuzun etrafında bulunan köpeklere mama vererek yardımcı oluyoruz. Aslında her gün zaman ayırarak bu hayvanlara yardımcı olmalıyız. Biz sadece bugün değil her gün onlarla birlikteyiz." dedi.

Öğrenci Cafercan Özer de sahipsiz hayvanlar için toplumun daha duyarlı davranması gerektiğini aktararak,"Farkındalık yaratmak için köpeklere mama dağıttık. İnsanlardan ricam bir gün değil her gün bunu yapmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, yaklaşık 100 kilo mamayla kampüs içindeki köpekleri besledi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler