YURTHABER

Kaynanasının evine bomba attı!

6 kişiyi yaradıktan sonra kaçan saldırgan, kayınvalidesinin evine el bombası atıp, pompalı tüfekle ateş açtı.

Kaynanasının evine bomba attı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ne bağlı Bahçebaşı Köyü'nde çevreye rastgele ateş ederek 6 kişinin yaralandıktan sonra kaçan Süleyman Meşe, bugün de kaynanasının evine el bombası atıp, pompalı tüfekle ateş açtı. Ormanlık alana kaçan Meşe, Jandarma tarafından bacağından vurularak yakalandıktan sonra götürüldüğü hastanede linç edilmek istendi.

Nusaybin'in Bahçebaşı Köyü'nde oturan ve terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gidip, yakalandıktan sonra 1993 yılında cezaevinde yatan ve tahliye olduktan sonra silah kaçakçılığı suçundan girdiği cezaevinden bir yıl önce çıkan Süleyman Meşe, 3 gün önce köyde karşılaştığı kişilere pompalı tüfekle rastgele ateş açtı. Saçmaların isabet ettiği 6 kişi yaralanırken, Meşe, kaçarak izini kaybettirdi.

KAYNANASININ EVİNE BOMBA ATIP ATEŞ AÇTI

Güvenlik güçlerinin her yerde aradığı Süleyman Meşe, bu sabah kaynanası Peyruze Korkut'un yaşadığı ilçenin Çağlar Köyü'nde ortaya çıktı. Meşe, kaynanası Korkut'un oturduğu eve önce el bombası attı, ardından da pompalı tüfekle ateş açtı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, Meşe, ormanlık alanada doğu kaçtı. Haber verilmesi üzerine köye gelen jandarma ekipleri ormanlık alanda geniş çaplı arama başlattı. Jandarma ormanad gördüğü Meşe'ye 'teslim ol' çağrısında bulundu. Meşe'nin kaçması üzerine açılan ateşye bacağından vurulan Meşe, yaralı olarak ele geçirildi. Meşe'nin üzerinden 2 el bombası, 1 tabanca ve 1 pompalı tüfek bulundu.

SALDIRGANA LİNÇ GİRİŞİMİ

Jandarma yaralı Süleyman Meşe'yi tedavi ettirmek için Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürdü. Bu sırada köylüler Meşe'nin yakalandığı ve hastanede olduğunu öğrenince hastane önüne akın etti. Acil serviste Meşe'nin tedavisinin sürdüğü sırada öfkeli köylüler içeriye girip, saldırganı linç etmek istedi. Bu sırada polis, jandarma ve hastanenin güvenlik görevlileri ile öfkeli köylüler arasında arbede yaşandı. Arbedenin ardından saldırgan Meşe, Mardin'e sevkedilmek üzere ambulansa konulurken, teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Meşe, daha sonra sıkı güvenlik önlemleri altında Mardin'e götürüldü.

DHA