YURTHABER

KCETAŞ Nijerya’nın elektrik dağıtımına talip olacak

KCETAŞ Nijerya’nın elektrik dağıtımına talip olacak

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. (KCETAŞ) enerji sektöründeki 85 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini yurt...

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. (KCETAŞ) enerji sektöründeki 85 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini yurt dışına taşımaya hazırlanıyor. Nijerya’nın enerji şirketlerinden Sahelian Energy yetkilileri Kayseri’ye gelerek önce KCETAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı ve Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özhaseki ile görüşme yaptı. Görüşmede KCETAŞ’ın Nijeryalı elektrik şirketi ile birlikte bu ülkede gerçekleştirilecek olan elektrik dağıtım özelleştirmelerine katılması konusu ele alındı.
Şirket sahibi Mr. Ebubakar özellikle Kaduna ve Kano bölgelerinin elektrik dağıtım ihalelerine KCETAŞ ile birlikte girmek istediklerini belirtti.Büyükşehir Belediye Başkanı ve KCETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özhaseki “Biz daha önce Nijerya’ya geldik. Başkent Abuja’da kaldık. Türk ve Nijeryalı iş adamlarını bir araya getirdiğimiz bir forum düzenledik. Türk okullarını ziyaret ettik. Buraya bir hastane yaptırma kararı aldık ve şu anda hastanenin inşaatı da bitmek üzere. Kayseri’den 60 doktorumuz buraya bir ay gönüllü olarak gidecekler ve ameliyatlar yapacaklar. Birçok köyde sondaj yaparak su açtık. Hayır amaçlı güzel çalışmalar yaptık. İnşallah bu ilişki iyiye gider. Biz sermaye olarak katılmayacağız. Burada bin bir türlü tecrübemiz var, bunları aktaracağız.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından daha önce yapılan ön anlaşma kapsamında KCETAŞ’tan bir heyetin Nijerya’ya giderek 16 Ağustos’tan 1 Kasım teklif verme süresine kadar ihale ile ilgili çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Geri Dön