YURTHABER

Kendisini tehdit eden eski kocasını vurdu

Bursa'da boşandığı eşinin barışma teklifini kabul etmeyen şahıs, ölümle tehdit eden eski kocasını av tüfeğiyle kurşun yağmuruna tuttu.

Kendisini tehdit eden eski kocasını vurdu

Bursa'da evli 9 aylık hamile 30 yaşındaki Ayşe Şahin, kendisini sürekli rahatsız eden ve dün gece evinin önüne gelen, evlenmeden önceki sevgilisi 43 yaşındaki Zeki Olgun'u av tüfeği ile vurarak yaraladı. Ayşe Şahin gözaltına alınırken, hastaneye kaldırılan Zeki Olgun ise ameliyat edildi. Polis olay yerinde 5 boş fişek buldu.

Merkez Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı Mahalles Gün Sokak'ta oturan Ayşe Şahin bir süre arkadaşlık yaptığı Zeki Olgun'dan ayrıldıktan sonra geçen yıl bir başkasıyla evlendi. Ayşe Şahin'in arkadaşlık yaptığı Zeki Olgun, iddiaya göre evlenmesine rağmen eski sevgilisini son günlerde sürekli rahatsız etmeye başladı. Dün akşam 16 BC 515 plakalı otomobil ile Şahin'in evinin önüne bir kez daha gelen Zeki Olgun, bu kez beklenmedik sürpriz ile karşılaştı. Evinin penceresinden bakınca Zeki Olgun'u binanın önünde otomobilde gören genç kadın çılgına döndü.

TÜFEĞİ ALIP DIŞARI ÇIKTI
Kocasının evde olmadığı bir sırada aynı binada kaldığı kardeşlerine ait ruhsatlı av tüfeğini alan Ayşe Şahin kapıdan çıkarak otomobilde bekleyen Zeki Olgun'a 5 el ateş etti. Saçmalar bacağına isabet eden Zeki Olgun aracıyla olay yerinden uzaklaştı. Eve dönen genç kadın telefon ile polisi arayıp, "Ben adam vurdum. Gelin beni teslim alın" dedi.

Polis bir süre sonra eve giderek Ayşe Şahin'i gözaltına alırken, yaralanan Zeki Olgun ise evin 500 metre uzağında aşırı kan kaybettiğini görünce cep telefonu ile aradığı 112 Acil Servis'ten yardım istedi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Zeki Olgun ambulansla Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Alkollü olduğu belirlenen Olgun ameliyata alındı.

'TACİZLERİNE ARTIK DAYANAMADIM'
Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadede Zeki Olgun'un tacizlerine artık dayanamadığını söyleyen Ayşe Şahin, "Evlenip 9 aylık hamile olmama rağmen beni rahat bırakmıyordu. Sürekli rahatsız ediyordu. Kocamın evde olmadığı sırada onu bir kez daha görünce çılgına döndüm. Bir anlık sinirle ne yaptığımı bilmiyorum" dedi.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.