YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kiraz Artık Küçük Menderes’i Ve Baraj Gölünü Kirletmeyecek

İzmir’in Kiraz ilçesi belediye başkanı İsmet Korkmaz belediyenin arıtma tesislerinin tam kapasite faaliyette olduğunu belirterek,...

Kiraz Artık Küçük Menderes’i Ve Baraj Gölünü Kirletmeyecek

İzmir’in Kiraz ilçesi belediye başkanı İsmet Korkmaz belediyenin arıtma tesislerinin tam kapasite faaliyette olduğunu belirterek, mandıraların da ön arıtma tesislerini çalıştırmasıyla Kiraz’ın Küçük Menderes nehrine atık su salmayacağını ifade etti.

Kiraz Belediyesi’ne ait Şemsiler köyü yakınlarındaki atık su arıtma tesisi yeniden aralıksız çalışmaya başlarken, ilçedeki bir mandıra dışında tüm mandıralar ön arıtma tesislerini tamamlayarak faaliyete geçirdi. Küçük Menderes’in kirleticisi ilçeler arasından çıkacaklarını belirten Başkan İsmet Korkmaz, ön arıtması olmayan veya çalışmayan mandıra işletmelerini kapatacaklarını söyledi.

Yaklaşık bir yıldan bu yana Kiraz Belediyesi’nde çevre mühendisinin istihdam edildiğinin altını çizen Korkmaz, “İlçemiz Küçük Menderes’in doğduğu topraklarda. Bu bereketli nehrin daha fazla kirlenmesini hiçbir şekilde istemiyoruz. Doğaya sahip çıkmak, korumak zorundayız. Kiraz Belediyesi’ne ait arıtma tesisleri Şemsiler’de sürekli tam kapasite çalışıyor. Bu tesiste arıtılamayacak mandıra atıkları için mandıralar da ön arıtma tesislerini tamamladılar. Bir işletme dışında hepsi tamam. O işletme de ön arıtmasını yapıp faaliyete soktuğu zaman ilçemiz, nehre kesinlikle atık su salmayacak. Ön arıtması olmayan ya da çalışmayanları kapatacağız. Belki ekonomi etkilenebilir ama ilçemizi, geleceğimizi ve bu nehrin geçtiği her yeri düşünmek zorundayız” dedi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler