YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kırıkkale'deki FETÖ/PDY davası

Kırıkkale Üniversitesi akademik personeli 20 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi

Kırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan Kırıkkale Üniversitesi akademik personeli 20 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla tutuksuz yargılanan M.B, M.Ü, A.U, A.B, E.A, A.G.K, A.Ç, D.E, E.B, E.Y, E.A, İ.T, M.K, M.I, Z.K, R.U, T.B, T.T, S.İ.A. ve P.A. ile avukatları hazır bulundu.

Sanıklardan T.T, savunmasında, ByLock programını kullanmadığını iddia ederek hakkındaki suçlamaları reddetti.

ByLock programının telefonundan nasıl çıktığını bilmediğini belirten T.T, "Kakoa Talk programını da kullanmadım. Telefonumdan hem ByLock hem de Kakoa Talk programı çıktı. Ben ikisini de ne yükledim ne de kullandım." diye konuştu.

E.A. ise HTS kayıtları, bilirkişi raporları ve dijital materyal raporlarında bu örgüte üye olduğu hakkında hiçbir şeyin çıkmadığını iddia etti.

Terör örgütü üyeliğini reddeden E.A, suçlamaları kabul etmeyerek, beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler