YURTHABER

Kırkpınarı’ın Rövanşı Erbaa’da Yapıldı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde Kırkpınar güreşlerinin rövanşı olarak gösterilen güreşler yapıldı.Tokat’ın Erbaa ilçesinde 23.sü yapılan Geleneksel...

Kırkpınarı’ın Rövanşı Erbaa’da Yapıldı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde Kırkpınar güreşlerinin rövanşı olarak gösterilen güreşler yapıldı.

Tokat’ın Erbaa ilçesinde 23.sü yapılan Geleneksel Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri Erbaa Belediyesi tarafından yaptırılarak bakanlığa teslim edilen yeni er meydanında yapıldı. Tarihi Kırkpınar güreşlerinin ikinci ayağı olarak gösterilen güreşlerde Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ikinci turda elendi. 23. Hüseyin Şahin Yağlı Güreşi'nin başpehlivanı Fatih Atlı olurken, 2’nci Orhan Okullu, 3. Bayram Ertan oldu. Dereceye giren güreşçilere madalyaları törenle verildi. Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Kırkpınar'ın rövanşı niteliğinde yapılan güreşlere yoğun ilgiden memnun olduklarını söyledi. Erbaa güreşlerinin artık kurumsallaştığını ifade eden Başkan Yenihan, “Her yıl stadyumda yapılan güreşleri bu sene Kelkit ırmağının kenarında inşa ettiğimiz er meydanında yaptık. Daha geniş ve alt yapısı tamamlanan tesislerde ata sporumuzun daha ilerilere gitmesini bekliyoruz” dedi.

Erbaa Hüseyin Şahin Yağlı Güreşlerine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ile çok sayıda güreş sever katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın