YURTHABER

Kızılırmak'ta kaybolan genç bulundu.

Yüzmek ve Serinlemek için Kızılırmak'a giren Alper Karakuş Kızılırmak'ta kaybolmuştu, aramalar sonunda cesedi ırmakta bulundu

Kızılırmak'ta kaybolan genç bulundu.

Çorum’un Osmancık ilçesinde yüzmek ve serinlemek için Kızılırmak'a giren ancak akıntıyı kapılıp kaybolan 20 yaşındaki Alper Karakuş'u arama çalışmaları 3 gündür sürüyordu.

Olay geçtiğimiz Pazartesi günü akşam saatlerinde Çorum'un Osmancık ilçesinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Kızılırmak kenarında bulunan aile çay bahçesinden 3 arkadaş ırmağa yüzmek ve serinlemek için girdi. Üç arkadaştan ikisi kenara tekrar çıkarken Alper Karakuş isimli genç suda kayboldu.

Yapılan açıklamaya göre, olay üzerine Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Belediye’nin botu ve itfaiye ekibi ile arama çalışmalarını başlattı.

Olayı haber alan Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Ekipleri ile Çorum Belediye İtfaiye Müdürlüğü 3 kişilik dalgıç ekibi olay yerine intikal etti. Gece ilerleyen saatlere kadar devam eden motorlu botla arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Çalışmalara sabah 08:00’ de tekrar başlanılmak üzere ara verildi. Osmancık İlçe Kaymakamlığı'nca Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nden dalgıç ekibinden destek istendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, Belediye İtfaiye Dalgıç Ekibi ve Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç Ekibi ortak çalışma ile genci ırmakta 3 gündür Boyabat barajına kadar aradı. Su kesilince tekrar Osmancık’tan itibaren aramaya devam ediyordu saat 16.45 te Osmancık’a 5 kilometre uzaklıkta Osmancık Durucasu mevkisinde bulundu.