YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Klasik İslam Sanatları Sergisi açıldı

Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezince organize edilen sergide, 141 hat ve tezhip çalışması yer alıyor

Trabzon'da, Klasik İslam Sanatları Sergisi açıldı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğinde, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde organize edilen serginin açılışına, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Trabzon Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Elif Tüba Akçay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Klasik İslam Sanatları Sergisinde, İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin ders içi çalışmalarının yanı sıra TÜGVA ile Ortahisar Halk Eğitim Merkezince açılan kurslara katılanların eserlerinin yer aldığını söyledi.

Akçay, 141 tezhip, hüsn-i hat, ebru ve seramik obje çalışmasının klasik İslam sanatlarına ilgi duyanların beğenisine sunulduğunu aktardı.

Sergi, 28 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak.

Express

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler