YURTHABER

Kocasını sevgilisine öldürttü

Kocaeli’de dini nikâhlı eşini, sevgilisi ile öldürdüğü öne sürülen Ö.S., ifadesinde kan donduran açıklamalara yer verdi.

Kocasını sevgilisine öldürttü

Kocaeli’de dini nikâhla yaşadığı Sedat Gönül’ü, sevgilisi Yaşar Zeytun ile öldürdüğü öne sürülen 14 yaşındaki Ö.S., ifadedesinde, “Sedat’tan ayrılma şansım yoktu. Aşkımızı yaşayabilmek için Sedat’ı yok etmek gerekiyordu” dedi.

Ö.S. ile Yaşar Zeytun cinayetten 2.5 yıl önce duygusal bir ilişkiye başladı. Ancak genç kızın ailesi bu ilişkiye karşı çıkıp 14 yaşındaki Ö.S.’yi, Sedat Gönül’e dini nikâhla verdi. Ö.S., Sedat’tan ayrılmak istedi. Ancak aile korkusu ile bunu yapamayacağını düşündü ve sevgilisine ancak Sedat’ın ortadan kalkması durumunda evlenebileceklerini söyledi.

AÇIK BIRAKTIĞI KAPIDAN GİRDİ Kısa süre sonra ikna olan Zeytun ile genç kız, cinayetten 4 ay önce Sedat Gönül’ü öldürmeye karar verdi. Ö.S., olay günü sevgilisiyle telefonla görüşerek cinayet için anlaştı. Ö.S.’nin açık bıraktığı kapıdan eve giren Yaşar Zeytun yatak odasındaki Sedat Gönül’ü beraberinde getirdiği bıçakla öldürdü.

'SEDAT'IN YOK OLMASI GEREKİYORDU' Sedat’tan ayrılmasına ailesinin izin vermeyeceğini söyleyen Ö.S. ifadesinde “Yaşar ile birlikte olabilmem için Sedat’ın yok olması gerekiyordu. Başka türlü ondan ayrılamazdım. Ancak ona herhangi bir telkinde bulunmadım” diye konuştu.

Yaşar Zeytun ise “Bana her defasında mutlu olmadığını intihar edeceğini söylüyordu. Sedat ile nikâhı olmadığını onun ortadan kalkması durumunda birbirimize kavuşacağımızı söyleyerek beni suça itip Sedat’ı ortadan kaldırmamızı her defasında söyledi” diye konuştu.

Savcılık, tasarlayarak adam öldürmeye azmettirmek suçundan 14 yaşında olan Ö.S.’nin dosyasını ayırırken cinayeti işleyen Yaşar Zeytun hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açtı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
sen içerideyken bu kız daha kaç kişiyle birlikte olur oturup onu düşünürsün artık
BİR PLANLA 2 ADAMDANDA KURTULDU. YAŞI UFAK AMA AKLI BÜYÜK :)
Kız 14 yaşında 2,5 yıl önce sevgilisiyle aşk yaşamaya başlıyor.Yani 11,5 yaşında.Cahil ailede çocuk yaşta evlendirmek diyemicem, resmen dost hayatı yaşaması için bir adama veriyorlar.Şimdi ise kız adama, adam kıza suç atıyor.Öküz öldü ortaklık bozuldu. Bu erkek milleti bazen çok saflaşıyor.Hayatı kaydı işte bu salağın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler