YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Konya'da 50'nin üzerindeki camiye "kuş evi" yerleştirildi

Konya'da 50'nin üzerindeki camiye "kuş evi" yerleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu ve Osmanlı'dan günümüze ulaşan kuş evleri kültürünü yaşatmak amacıyla kuşlara sıcak yuva kazandırıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğadaki hayvanlarla ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Hayvanlara merhametin, Türk milletinin geleneğinde ve inancında önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Altay, şunları kaydetti:

"Selçuklu ve Osmanlı'dan günümüze ulaşan kuş evleri kültürünü Konya'mızda yaşatıyoruz. Farkındalık oluşturmak amacıyla geçtiğimiz aylarda caddeler, mezarlıklar ve parklardaki ağaçlara kuş evleri monte etmiştik. Son olarak şehir merkezinde bulunan 50'den fazla camiye de taştan yapılmış kuş evlerini yerleştirerek, kuşlara sıcak bir yuva kazandırdık. Şehrimizi kuş evleriyle donatmaya devam edeceğiz inşallah."

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

İmsak
03:32
Sabah
05:20
Öğle
12:56
İkindi
16:49
Akşam
20:21
Yatsı
22:01

En Çok Aranan Haberler