YURTHABER

Köy muhtarı sevgilisini öldürüp intihar etti

Adana'da evli köy muhtarı Adem Tosun, aşk yaşadığı Şerife Cantürk'ü buluşma yerleri olan piknik alanında öldürüp intihar etti.

Köy muhtarı sevgilisini öldürüp intihar etti

Adana'nın Çukurova İlçesi'nde evli ve 3 çocuk babası köy muhtarı Adem Tosun, yaklaşık 1.5 yıldır aşk yaşadığı Şerife Cantürk'ü sürekli buluştukları piknik alanında silahla vurarak öldürdükten sonra intihar etti. Adem Tosun'un cenazesi bugün toprağa verilirken, Cantürk'ün cenazesinin ise yakınları tarafından morgtan alınmadığı ifade edildi.

Olay, dün saat 22.15 sıralarında Çukurova İlçesi'ne bağlı Topalak Köyü Seyhan Baraj Gölü kıyısında meydana geldi. Yazıbaşı Köyü Muhtarı evli ve 3 çocuk babası 37 yaşındaki Adem Tosun, yaklaşık 1.5 yıldan beri aşk yaşadığı bir çocuk annesi 30 yaşındaki Şerife Cantürk ile buluşma yerleri olan baraj gölü kıyısındaki piknik alanında buluştu. Cantürk, aşırı alkollü olduğu belirtilen Adem Tosun'a ilişkilerinin bu şekilde daha fazla yürümeyeceğini belirtip, eşinden boşanarak kendisiyle evlenmesini istedi. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında kendisini kaybeden Adem Tosun, yanında taşıdığı silahını çekip, Cantürk'ü başına iki el ateş ederek öldürdü. Ardından da Tosun, silahı kendi başına dayayıp tetiği çekerek yaşamına son verdi.

Köy muhtarı sevgilisini öldürüp intihar etti | video.mynet.com

SEVGİLLİER KURTARILAMADI Silah sesleri üzerine olay yerine koşan çevredekiler, Tosun ile Cantürk'ü yerde kanlar içinde buldu. Ağır yaralanan iki sevgili, çağrılan ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Hemen tedaviye alınan Adem Tosun ve Şerife Cantürk, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

İki dönemdir köy muhtarlığı yaptığı öğrenilen Adem Tosun'un, eşini severek ve kaçırarak evlendiği, bu birliktelikten 3 çocukları olduğu ifade edildi. Bir çocuk annesi Şerife Cantürk'ün ise eşinden bir süre önce ayrıldığı bildirildi.

CENAZESİ MORGTA KALDI Muhtarın cenazesi, otopsinin ardından yakınları tarafından adli tıp kurumu morgundan alınarak toprağa verilmek üzere köyüne götürülürken, genç kadının cenazesiyse yakınları gelmediği için morgda bekletildi.