YURTHABER

Kozaklı’ya 50 milyon dolarlık yatırım

Sel Yapı Grubu ve Garanti Konut tarafından yaptırılan Kozza Termal Tatil Sitesi’nin temeli Nevşehir’in Kozaklı...

Kozaklı’ya 50 milyon dolarlık yatırım

Sel Yapı Grubu ve Garanti Konut tarafından yaptırılan Kozza Termal Tatil Sitesi’nin temeli Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde atıldı. 22 bin metre kare alana inşa edilecek tesisin yüzde 70’i yeşil alan ve sosyal tesisler oluşturacak. Site 18 ay gibi bir kısa sürede tamamlanarak, hizmete açılacak. Yatırımın toplam maliyeti ise 50 milyon dolar.

Kozaklı'daki temel atma törenine AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Kozaklı Kaymakamı Tolgahan Toğan, Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Garanti Konut Kozza Termal Yönetim Kurulu Başkanı Temur Selman, tesis tamamlandığında Türkiye’nin en büyük termal tatil tesisi olacağını söyledi. Selman, “Tatil sitemiz 484 konut ve 16 bin 840 devre mülkten oluşmaktadır. 22 bin metre kare alana yerleşen tesisimizin yüzde 70’i yeşil alan ve sosyal tesislere ayrılmıştır. Tesislerimizde konutlar 10’ar günlük devreler halinde satılmaktadır. Türkiye’de kişi başına ortalama tatil süresinin 4-5 gün olduğu düşünülecek olursa özellikle termal tedavi için oldukça makul bir süredir.” dedi.

Kozaklı’nın en önemli termal merkezi olduğunu belirten Selman, şunları söyledi: “Kozaklı’da 7 bin yatak kapasitesine sahip, birbirinden kaliteli birçok otel ve konaklama alanları mevcuttur. Dünyanın akın akın geldiği Kapadokya’nın hemen yanı başında Türkiye’nin en önemli kış turizm bölgelerinden Erciyes Dağı’na 1 saat mesafede olması Kozaklı’ya ayrı bir değer katmaktadır. Bu nedenle yatırımımızı Koçaklı’ya yapmaktan son derece mutluyuz. Yaklaşık bir yıl önce kafamızda şekillenmeye başlayan projemiz bugün köklerini Kozaklı toprakları ile buluşturuyoruz.”

Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik ise Kozaklı’da termal otellerin sayısı ile birlikte istihdamın da arttığına dikkat çekti. Çelik, “ 8 yıldır görevdeyim. Temeli atılan oteller hiç yarım kalmıyor. Bölgedeki yatak sayısını 8 bin 500’e çıkartmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra Kozza Termal’in temeli atıldı. Ardından Uğur Aslan ve Songül Karlı konser verdi. Sanatçılara Garanti konut Kozza Termal yönetimi tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın