SPOR

Las Palmas'ta Emmanuel Emenike sezonu kapattı

Las Palmas’a kiralık giden Emenike’nin İspanyol ekibindeki macerası hiç forma giymeden tamamlandı. Dizindeki kronik sakatlık nedeniyle ameliyata girmesi gereken futbolcu sezonu kapattı.

Las Palmas'ta Emmanuel Emenike sezonu kapattı

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Emmanuel Emenike'nin Las Palmas Kulübü'ndeki kiralık dönemi başlamadan sona erdi. Olymipakos'un sözleşmeli futbolcusu olan Nijeryalı forvet, sezon sonuna kadar İspanyol ekibine gönderilmişti.

ÖNCE KİLO, SONRA SAKATLIK
Ancak takıma katıldığında fazla kiloları olduğu için oynatılmayan 30 yaşındaki oyuncu, tam kilolarından kurtulmaya başlarken, sonrasında ise sakatlandığı için forma giyemedi. Perşembe ve Cuma günkü idmanlara sakatlığın nüksetmesi nedeniyle katılamayan Emenike'nin dizindeki sıkıntı nedeniyle ameliyata ihtiyacı olduğu ortaya çıktı.

SÖZLEŞMEYİ FESHETMEK İÇİN BAŞVURDU
Bıçak altına yatacak futbolcunun dizinde kronik sakatlık bulunduğu, operasyon geçirmeyip bu şekilde devam etse dahi sezon sonuna kadar forma giyemeyeceği bildirildi. Bu gelişmelerin ardından Emenike Las Palmas'a başvurarak kulüpten ayrılmak istediğini iletti.

6-8 AY SAHALARDAN UZAK KALACAK
Emenike'nin ameliyata girmesi tekrar tam olarak sağlığına kavuşması için elzem görülürken, bu durum, 6 ila 8 ay arasında sahalardan uzak kalmasını zorunlu kılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan kaynaklar, dizdeki sakatlığın kronik olduğunu ve operasyonun şart olduğunu belirtiyor.

YUNANİSTAN'A GERİ DÖNÜYOR
Sakatlıktan kurtulma ve rehabilitasyon sürecini Yunanistan'da geçirmek istediğini belirten Emenike, Olympiakos'a dönmek istediğini İspanyollara bildirdi. Tecrübeli golcü, 31 Ocak'ta ara transfer penceresinin son gününde, son dakikalarda İspanyol ekibine imza atmıştı. (MİLLİYET)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
fenerbahçe yönetiminin fiyaskoları saymakla bitmez..sakat alınan oyuncular,izlenmeden yapılan transferler,beceriksiz mali yönetim..koca kulübü iflas noktasına getirdi..artık bu kulübü Ali koç tan başkası toparlayamaz.
@lvnt.kzk 6s 8jk transferleri süper hiç borçları yok yada diğer takımların 3. sınıf yabancılar Türkiye ye geliyor yaşlıları bir de . önce kendi tımanını toparlasın
Beter ol kepaze !
las palmas tam kazık yemiş
hep 2011 yılının ahı bunlar...
yinede emenikeden fener zengin oldu :D 7 ye aldı ama kiralamalardan 15 kazandı :D bu adamı sevmiyorum her fenerli gibi ama iyi araştırın emenike fenere maliyetinin 2 katını kazandırdı :Ddd
Diğer Haberler