YURTHABER

Libya neden karıştı, Kaddafi diktatör müydü?

İslamı tarikat ve islamı toplantı meclislerini dağıttı, “Bunların başında herkesçe ünlü olan “NAKŞİBENDİ” KADİRİ”...

Libya neden karıştı, Kaddafi diktatör müydü?

Kaddafi Libya Devletinin Başına Gelmesi:

1969 Yılı 1 Eylülde Kaddafi Askeri Darbeyle Libya Devletinin Başına Gelmiştir.

KADDAF’NİN FALİYETLERİ VE ZÜLMÜ

Kaddafi’nin İlk Faliyeti: 1969 Yılında Libya yönetiminin başına geçen Kaddafi ilk iş olarak ülkede’ki İslamı tarikat ve islamı toplantı meclislerini dağıttı, “Bunların başında herkesçe ünlü olan “NAKŞİBENDİ” KADİRİ” ve Çeşitli HADİS VE SİYER Konularından çalışma yapan İslam ulemalarını Bir Gün’de önceden hazırlanan planla astırdı. Gerekçe olarak gösterdiği ise İslam dini yalnızca “KURAN”dan öğrenilir bunun dışında öğrenilemez diyen Kaddafi Hadis kitaplarını toplatarak yaptığı bir basın açıklamasında hadislere yoğunlaşırsanız dinden olursunuz “Kuran” Sizin rehberinizdir demiştir (Kaynak Libya Yerel Ve Gazeteleri 1972)

Kaddafi Ve İslam:

1976 Yıllarına gelindiğinde Kaddafi halk’dan büyük bir tepki görerek bir basın açıklamasında şöyle diyor: “ASLINDA BEN İSLAM SAVUNUCUSUYUM” siz beni anlamıyorsunuz kendisi her defasında İslam yanlısı olarak gösteren Kaddafi bunu fazla sürdürmeyip, ülkesinde ne kadar tarikat mollalarını İslam haraketinde bulunan yaklaşık 100 kişi iftar vaktinde 1984 yılında libyadaki tüm televizyonlarda canlı olarak idam etti.

Kaddafi’nin En Büyük Zülüm Yılı 1986:

Kaddafi Libyada’ki bir çok genci İslam yanlısı olarak ve 1969 yılında yapmış olduğu devrim karşıtı olarak tutukladı.

Kaddafi Kadınlara Zülmü 1987:

Kaddafi ülkesindeki Müslüman başörtülü kadınları Burada dikkatinizi çekmek istiyorum “ ÜLKESİNDEKİ MÜSLÜMAN BAŞÖRTÜLÜ” Diğer inançlarla başını örtenlere dokunulmamıştır. Kadınları askerlik zorunluluğu getirerek başlarını mecburen açtırdı” 1987 yılından itibaren kadınlar askere alınmaya başlandı bunada bir kılıf bulan Kaddafi bir televizyon kanalında” BEN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNİ UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUM DEMİŞTİR”

LİBYA NEDEN KARIŞTI, LİBYA’DA OLAYLAR NEDEN ÇIKTI

TARİH 30 OCAK 2009: Aslında herkesin sürekli değişen gündemlerden dolayı unuttuğu bir olay var “DAVOS”. 2000 Yılların başında gerek dış güçlerin gerekse Ergenekon Örgütünün elinden ülke Yönetimini halk desteğiyle ele geçiren Tayyip Erdoğan’ın Davos’taki “Kendini süper güç zanneden İsrail’e karşı göstermiş olduğu tepki tüm dünya Müslümanlarının içlerindeki İslam ateşi bir anda alevlendirdi. Yıllarca Müslümanlara zulmeden diktatörlerin sonu işte bugün meydan’a gelmiştir.

Libya’da Her şey Bedava Neden Halk Ayaklandı Diyenler Buraya:

Sizlerin yaşam tarzınız dünya olabilir. Sizler sadece paraya dayalı şereflerinizi gururlarınızı 5 kuruşa satabilirsiniz. Fakat Müslümanlar asla bedava’da olsa inançları gereği İslam’ı ve bu İslami getiren Hz Muhammed S.a.v kesinlikle Değerler biçerek değiştirmezler. Libya’da her ne kadar Su, Elektrik ve öğrencilere para verilse de, hatta iş bulana kadar da işçilere ciddi bir maaş verilse de. İslam ve Müslüman düşmanı Kaddafi’ye boğun eğmekten Mısır’daki Ateşlenmeyle başkaldırmış ve Müslümanlığı yaşamak istemiştir. Yukarıda anlattığımız 1970 ve 1986 “Kaddafi’nin İslam’a Dayalı Düşmanlığına 2011 Yılında son vermiştir.

Amerika Ve İngiltere Nato’yu Kullandı “ Libya Halk’ı Denize Düşen Yılana Sarılır Mantığıyla Hareket Etti:

Libya’daki Halklar Son zamanlarında namazlarını dahi kılamıyor namaz kılanları gördüklerinde Kaddafi yönetimindeki askerler müdahale ederek ya öldürüyor yada tutukluyordu. Sebepleriyse Kaddafi devrim karşıtları olarak yargılanıyordur. 2011 Nisan Ayında Kaddafi Karşıtı gösteri yapan bir grup Müslüman gence ağır makineli silahlarla ateş açılmış ve 50’ye yakın kişi ölmüştür. 100’e yakın kişide yaralıdır, yaralı olanlar hastanelerden alınarak hemen ceza evlerine gönderiliyor. İşkence edilerek öldürüyordu birçoğunun aile’si halen daha evladını arıyor fakat cesetlerini dahi bulamıyordu. Buda Mayıs 2011’de gelinen son nokta oldu. Kan Emici Vampir Amerika ve İngiltere AB’nin de desteğini alarak “Nato Askerini” Libya’ya Göndererek Kaddafi’yi İndirdi. Burada Amerika 2010’da 50 Milyar Dolar olan Libya’nın Gelirine Gözünü Dikmiştir. Ve Petrol Yataklarına da göz dikmiştir. Fakat Amerika Ve İngiltere’nin Bu Çıkarı Libya’ Halkının Çıkarıyla bütünleşmektedir.

Kaddafi’nin Ölümü Ve Daha Sonrası:

Kaddaf’inin Öldürme Görüntülerini Ve Cinsel Taciz Görüntüsü Asla İnsanlığa Yakışmamaktadır. Tabiki Oradaki İşkenceler Bize Yapılsa Böyle Düşünürmüydük Bilemiyorum Burayı Vicdanlara Bırakıyorum. Şimdi Libya’ya Şeriat Gelecek Tabiki Biliyoruz ki Bu Şeriat Asrı Saadetteki Yaşanan Şeriat Beklentisinde Olmayalım Yinede Oradaki Kardeşlerimiz Müslümanlığını Rahat Şekilde Yaşayacağına İnanıyorum. Temennimiz Şudur ki Libya’daki Müslüman Olsun Olmasın Her İnsan 42 Yıllık Zulmü Bir daha Görmemesi. Elektrik Su Bedava Olmasa da Bundan Sonra “İnançlarını Yaşayacaklarından Eminim”

Bu Yazıyı Yazarken (ABDULHAMİT’HAN) dan Sonraki Türkiye Gözümün Önüne Gelmiyor Değil…………

Araştırmacı - Yazar / Batuhan Yılmaztürk