YURTHABER

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Asfalt Çalışmalarını İnceledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkan Yardımcısı Hasan Atay ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Mert...

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Asfalt Çalışmalarını İnceledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkan Yardımcısı Hasan Atay ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Mert ile birlikte Karakavak’ta devam eden asfalt çalışmalarını inceledi.

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Çakır, bir alt merkez olarak projelendirdikleri Karakavak bölgesinde, çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

2009 yılında başlattıkları çalışmayla Fahri Kayahan bulvarından Karakavak bölgesine doğru Güngör Caddesi tarafında 3 yeni cadde açtıklarını hatırlatan Başkan Çakır, şöyle konuştu: "Üç yeni cadde üzerindeki yapıların enkaz bedellerini ödedikten sonra, imara uygun şekilde bu yolları açmıştık. Yeni yolları açtığımız zaman etrafta tek bir yapı dahi yoktu. Burada hem kanalizasyon hem içme sularının alt yapılarını tamamladık. Sanat yapılarıyla birlikte imara uygun şekilde yollar tamamlandı. Şu an baktığımız zaman burada binlerce konut yapılıyor"

Alt yapının tamamen bitmemesine rağmen hızlı konutlaşma, yapılaşma, dolayısıyla bölgeye yerleşen vatandaşların olduğunu kaydeden Çakır, "Dolayısıyla burada yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için asfaltlama çalışmalarına erken başladık. 30-35 metre genişliğindeki yolun ancak 8 metresinde asfalt çalışmalarını gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Çakır, bisiklet yollarının da içerisinde olduğu bir proje dahilinde, bölgede modern cadde ve sokaklar oluşturacaklarını belirterek şunları söyledi: "Burada yeni açtığımız üç caddenin yanı sıra buralara paralel olan diğer dikey caddelerimizin asfaltlanmasına da kısa sürede başlayacağız. Önümüzdeki yıllarda modern cadde ve sokaklar için yapacağımız çalışmaları, bütün olarak tamamlayacağız."