YURTHABER

Marmaris'te Nefes Kesen Uyuşturucu Operasyonu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen operasyonda Narkotik köpeği Köpük 6.5 Kilo esrar yakaladı. Düzenlenen bir diğer...

Marmaris'te Nefes Kesen Uyuşturucu Operasyonu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen operasyonda Narkotik köpeği Köpük 6.5 Kilo esrar yakaladı. Düzenlenen bir diğer operasyonda ise 400 litre sahte içki ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince yapılan istihbarat çalışmasında iki farklı grubun temin ettikleri yüksek miktardaki uyuşturucuları Marmaris'e getirerek ''torbacı'' diye tabir edilen kişiler aracılığıyla eğlence merkezlerinde piyasaya sürdüğü belirlendi.

Düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu maddeleri satmaya çalıştıkları tespit edilen F.O, F.T, D.A, A.A.Z, M.Ç, D.Ç ve B.B. gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde ve araçlarında narkotik detektör köpeği Köpük'ün de yardımıyla yapılan aramalarda yaklaşık 6,5 kilogram satışa hazır hale getirilmiş esrar ele geçirildi.

Sorgularının ardından Marmaris Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan F.O ve F.T'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği, D.A ile A.A.Z'nin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi. Diğer üç zanlının da ifade işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin yaptığı araştırmada ilçeye bir nakliye şirketi aracılığıyla bidonlar içerisinde sahte içki sevkıyatının yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Şirket yakınlarında uzun süre bekleyen ekiplerin, nakliyeyi almaya kimsenin gelmemesi üzerine 20 litrelik 20 bidona el koyduğu öğrenildi. Bidonlarda yaklaşık 400 litre sahte içki ele geçirildiği bildirildi.

İlçede aynı gün düzenlenen bir başka operasyonda ise gümrük kaçağı olduğu tespit edilen 100 şişe içkinin ele geçirildiği, gözaltına alınan S.D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.