SPOR

Mehmet Özdilek: Dünya Kupası'na Fatih Terim'le gidebilirdik

Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Fatih Terim milli takımdaki görevine devam etseydi Dünya Kupası'na katılma ihtimali olduğunu belirterek, "Tablo bunu gösteriyor" dedi.

Mehmet Özdilek: Dünya Kupası'na Fatih Terim'le gidebilirdik

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) işbirliğinde Antalya’da 8-10 Ocak’ta düzenlenecek UEFA Pro Lisans Antrenörler Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Sergisi’nin (FIFEX) tanıtım toplantısı yapıldı. Kundu’daki Concorde de Luxe Resort Otel’de düzenlenen toplantıya katılan teknik direktör Mehmet Özdilek, Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa şampiyonu olmasından dolayı ‘Kocaman aslan yürekli arkadaşlar’ı tebrik ettiğini dile getirdi.

Gazetecilerin, “Sizce Fatih Terim, milli takımdaki görevine devam etseydi Dünya Kupası’na katılır mıydık” sorusuna Özdilek, “Oradaki tablo bunu gösteriyor. Ben istatistik olarak bakıyorum. Fatih hocayla son oynadığımız 4-5 maçta periyodumuz, saha içi duruşumuz ve skorsal başarı bunu destekleyen unsurdu. Gider miydik gidemez miydik ama şunu söyleyebilirim Ukrayna’da ve İzlanda’da oynadığımız kadar kötü oynamazdık” diye cevap verdi.

“DÜNYA KUPASINA GİDEBİLİRDİK”

Mehmet Özdilek, milli takımın 2018 Dünya Kupası’nda eleme grupları kurası çekildiğinde maçların kolay geçeceği söyleminin sonuca yansımadığını anlattı. Grup maçlarının kolay olacağı düşüncesiyle turnuvaya başladıktan sonra ilk karşılaşmalarda milli takımın beklentilerin dışında sonuçlar aldığını hatırlatan Özdilek, şöyle konuştu:
“Grupta ilk olarak dışarıda kalır gibi olduk. Bizim tarihimizde zaten bu tür müsabakalarda bir dışarıda kalıyoruz sonra tekrar içeri kafamızı sokuyoruz. Aslında Ukrayna maçı öncesi 4 takımın da şansı eşitti. Hırvatistan, İzlanda maçları neticeyi belirleyecek maçlardı, biz maalesef bu periyodu sağlıklı geçiremedik. Bunda birçok neden var. Özellikle Ukrayna maçı öncesi hoca değişikliği bence bütün psikolojiyi alt üst etti. Evveliyatına bakıldığında da o süreçte kendi istikrarını, skorsal başarıyı yakalamış milli takım vardı. Her şey olabilirdi. Tabi değişiklikler kolay olmuyor. Bu değişikliklerden sonra Lucescu ile son 4 maçı oynadık. Bakıldığı zaman da çok başarılı değildi. Hırvatistan’ın şu anki pozisyonuna bakıldığı zaman gidebilirdik diye düşünüyorum. Burada tabi İzlanda ve Ukrayna maçındaki ortaya konulan futbol mücadelesi, isteği, coşkusu Türk milli takımına yakışmayan bir oyun felsefesiydi. Onun bedelini ağır ödedik.”

“YABANCI TERCİHİNİ NE MAKSATLA YAPIYORUZ”

Milli takımda değişim, yeni oluşum söylemlerinin yüksek sesle ifade edilmeye başlandığına değinen Özdilek, “Her turnuvaya giden takım olabilmek çok önemli. Maalesef biz bu organizasyonların çoğunda peyderpey olmaya çalışan bir ülke konumunda olduk. Bu da gelgitleri olan takım hüviyetini ortaya koyuyor” dedi. Türk milli takımının ve Türk kulüplerinin Avrupa’da başarılı olduğu dönemlerdeki teknik direktörlerine bakıldığında hepsinde Türk teknik adamların görev aldığını hatırlatan Özdilek, 2002’de dünya üçüncülüğünde, 2008’deki Avrupa Şampiyonası’nda ve Türkiye’ye UEFA Kupası’nı getiren teknik adamların Türk olduğunu işaret etti. Özdilek, “Elimizde bu değerler varken yeni değerler ortaya çıkarmak gerekirken yabancı tercihini ne maksatla yapıyoruz anlamıyorum” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
terimin çakalları.
adam gibi adam konuşmuş o söylemişsse dogrudur şifoooo
TERİMİN para egoları yüzünden elendi zaten
TERİM LE TUVALETE BİLE GİDİLMEZ.. HEMDE GİTMEYELİM ÇOK PAHALIYA PATLAR !
SAÇMALAMA SAYIN MEHMET ÖZDİLEK VARDI DA NE OLDU BİRKERE MİLLİ MESELEDE TÜRK OLUP YABANCI PARA İLE ANLAŞMA YAPMAK MİLLİ MESELEDE BAŞARISIZ OLMASININ SONUCUNA MADDİ TAZMİANT KOYMAK AHLAKİ DEĞİL BEN BÖYLE ADAMA HİÇBİR GÖREV VERMEM VE YETER ARTIK NASIL ESKİMİŞ İSİMLERE KADRODA YER VERİLMEK İSTENMİYOR BU İSİMLERDE HOCALIK İÇİN ANILMASIN ARTIK YETER BU ÜLKEDEN ALDIKLARINA BİRDE VERDİKLERİNE BAKIN BÜYÜTMEYİN DÜNYADA DAHA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETMİŞ BÖYLE GELİR ELDE EDEMEYENLER VAR
yaw he he pazarlayın birbirinizi..
Rezil yalaka biyat eden insancıklar.Birbilrtini yalayarak geçinenler.Terim olsaydı izlanda'dan 3 yerine 2 yerdin.Olup biten hakkında konuşması en kolay olanıdır.
@mertdenizsoy ne 2 yiyecek belki 4-5 bile olurdu. aynı terim değilmiydi gene aynı izlandadan 3 tane yiyen?
al biletleri birlikte gidin.Mümkünse geri de gelmeyin.
fatih terim yıllardır milli takımın başında nereye gidebildik... fatih terime verilen paralarla ne spor komleksleri yapılırdı bu tesislerde de birçok futbolcu yetiştirilirdi...
terim türkiyenin gururu çok genç futbolcu bulmasıyla ünlü özdilek de öyle okadar çokki şimdi 11 yabancıyla sahaya çıkıyor takımlarımız o ve onun gibilerinin eseri guru duyuyoruz.
Ne o şerefsize trilyonları veririm ne de o dünya kupasına giderim. Boşverin dünya kupasını vermeyin o şerefsize de o parayı. Övdüğüne göre verilen paraya ortaksın mutlaka.
Fatih terim varken gruptan cikmayi garantilemis izlandayi kendi evimizde zar zor yendik son dakika golüyle. Diger iki macda 2-0 ve 3-0. terim gazdan baska birsey bilmiyor
Oyuncular oynamadıktan sonra ne fark eder ki ? İzlanda'nın bile savunmasını açamadık. Ruh yok ruh
Yav he
Defolun lan akbabalar leş kargaları gibi yediniz ülkeyi doymadiniz mi daha tiksirana kadar yediniz bikmadiniz mi Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar.
FATİH TERİMİN TOPLADIĞI 11 PUANIN 6 SI KOSOVADAN BÜYÜK BAŞARI :)))
çünkü türkler tembel insanlar hakkini vererek işini yapan adam yok.
şeref ve haysiyet dünya kupasından daha önemlidir. ONURSUZ BİR BAŞARIYA ONURLU BİR MAĞLUBİYETİ TERCİH EDERİZ.
şeref ve haysiyet dünya kupasından daha önemlidir. ONURSUZ BİR BAŞARIYA ONURLU BİR MAĞLUBİYETİ TERCİH EDERİZ.
terim kalsaydı ukrayna ve izlanda maçlarında bu kadar ruhsuz bu kadar rezil oynanmazdı. o maçlarda en azından birer puan alınıp ikinci olunurdu
şıracının şahidi bozacı
takımın bu durumuna gelmesinin tek sebebi federasyon ve fatih terimdir.
Terim kadar taş düşsün başınıza bu yabancı hayranlığı nedir anlaşılmaz ne oldu şimdi romen teknik adam 70 yaşında bedava mı sözleşme imzaladı
fatih terim'i hiç sevmem ama kritik maçlar öncesinde görevden almak tamamen yönetim hatasıdır.Bence de gidebilirdik.
saçmalama şifo
Milli Ruhu ancak ve ancak O Milletin içinden gelen anlar, el anlamaz, hissetmez!
adamlar dalga geçiyor, milli duygularla ceplerini para doldurup bir halt etmetip bir de kasılıyorlar arkadaş, asgari ücretle çalışan bir işçi vergisini ödeyip bir ürün elde ediyor peki bunlar napıyor koca bir hiç ve milyonlarrrrrrrr
SİZ ÖNCE ŞAHSİYET TESTİNE GİRİN BAKALIM SONUÇ NEGATİF Mİ POZİTİF Mİ
Sen benim bizim şifomuzdun ancak tek.adamdanda anlamıyon. Hele ki fatih seni gaza getirtip yardımcısıyken tekme attırarak geleceğini karartmışken.
şifo abi tamam Türk teknik direktör olsun da olmuyor işte. yıllarca lak lak yapıp durdunuz olmadı. siz de gidin yurtdışında çalışıp başarılı olun da görelim nasıl teknik direktörsünüz. hiç biriniz dışarıda çalışamıyorsunuz, ülke içinde 6 ayda bir takım değiştirip duruyorsunuz.
yalakalar çıktı devreye harçlıkcılar
kebapçı Selahattinle heryere giderim fatosla gitmem adam degil
okadar para alıp yapabileciğini yapmadıysa o paralar zehir zıkkım olur
Terimowski kalsaydı zükerdik
he he
Diğer Haberler