YURTHABER

Muğla Chp’de İlk Aday Adaylığını Şahin Açıkladı

Yerel seçimlere 10 ay kala Muğla’da Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığını açıklayan isim Eski...

Muğla Chp’de İlk Aday Adaylığını Şahin Açıkladı

Yerel seçimlere 10 ay kala Muğla’da Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığını açıklayan isim Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Erman Şahin’in oğlu Mustafa Şahin oldu. Şahin, Muğla’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından kurulan merkez ilçe Menteşe Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Merkez İlçe binasında İl Başkanı Mustafa Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Erman Şahin, CHP Eski Milletvekili Tufan Doğu, Eski Milletvekili Fevzi Topuz, eski Belediye Başkanı Orhan Çakır ve çok sayıda partilinin katılımı ile aday adaylığını açıklayan Şahin, Muğla’da 1973 yılından bu yana 40 yıldır devam eden Sosyal Demokrat anlayışın devamını sağlamak olduğunu açıkladı. Şahin, “Muğla halkı 1973 yılından buyana kesin bir kararlılık ve inançla sosyal demokrat anlayışı kendisine en yakın ve güvenilir olan görüş olarak belirlemiş ve desteklemiştir. Bu desteğin sürekli olmasında en büyük etken, sağlam, dürüst, özü sözü bir, güvenilir ve çalışkan Cumhuriyet Halk Partisi ve örgütleridir. Ben ve çalışma arkadaşlarım yerel iktidarımızı bugünlere taşıyan tüm parti büyüklerimize minnet duygularımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Muğla’ya hizmet etmenin ne denli önemli bir sorumluluk olduğunu onlardan öğrendik. Ben ve çalışma arkadaşlarım Atatürkçü düşünce tarzı ile yetişmiş, Atatürk Devrimlerinin önemini kavramış, üniter devlet yapısını ve demokrasiyi benimsemiş, Laik cumhuriyetin savunucusuyuz. Her şeyin en güzeline, en iyisine layık olan Muğla’mız için gece gündüz demeden çalışmak ve üretmek için yola çıktık. Yerel yönetim anlayışımızda katılımcı olmaktan yanayız. İlgili tüm sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının düşünceleri ile uyarıları dikkate alarak uygulama yapılmasından yanayız. Halkın katılımın olmadığı bir yerel yönetim anlayışının başarılı olamayacağına inanıyoruz” dedi.

Mustafa Şahin “Hedefimiz genişletilmiş ilçe sınırlarında halkın istekleri doğrultusunda en doğru projeleri üretmektir. Partimizin Muğla’da devam eden 40 yıllık şerefli yerel iktidarının devamını sağlamak istiyoruz. Bunun için arkadaşlarımla birlikte yola çıktık” dedi.