YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mutlu Akü’den bayram yolculuğu uyarıları

Mutlu Akü’den bayram yolculuğu uyarıları

İSTANBUL (AA) – Mutlu Akü, bayram tatili için uzun yola çıkacak sürücülerin aracın kontrollerini yaptırması ve yol boyunca dikkatli olunması gerektiği yönünde bazı uyarılarda bulundu.

Mutlu Akü’den yapılan açıklamada, bayram tatili için yolculuğa çıkacak olanlara bazı tavsiyelerde bulunuldu.

Başta akü kontrolü olmak üzere sürücülerin gerekli kontrolleri yapması gerektiği aktarılan açıklamada, diğer tavsiyeler şöyle sıralandı:

"Çocuk oto koltuk kemerini mutlaka kontrol edin ve bağlanmış olduğundan emin olun. Yol boyunca emniyet kemerinizi mutlaka takın. Hız sınırını aşmayın ve tüm trafik kurallarına uymayı unutmayın. Yol boyunca düzenli aralıklarla mola vermeyi ihmal etmeyin. Uzun yolculuğunuzun enerjisinin kesilmemesi için yola çıkmadan önce aracınızın bakımını yaptırmayı ve akünüzü kontrol ettirmeyi unutmayın."

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler